koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

G5 Masajı Nedir? G5 ile Zayıflama Mümkün mü?
  1. Home
  2. Genel
  3. G5 Masajı Nedir? G5 ile Zayıflama Mümkün mü?
G5 Masajı Nedir? G5 ile Zayıflama Mümkün mü?

G5 Masajı Nedir? G5 ile Zayıflama Mümkün mü?

Zayıflamak isteyenler için geliştirilen yöntemlerden biri olan G5 masajı son yıllarda selülit görüntüsünün yok edilmesinde kullanılıyor. Genellikle kadınların yoğun bir şekilde uyguladığı bu masaj özel cihazlar eşliğinde uzman kişiler tarafından gerçekleştiriliyor. Zayıflamaya olan etkileri konusunda henüz bilimsel bir açıklama yapılmayan G5 uygulaması için kişisel deneyimler ön plana çıkıyor. Farklı seanslarla vücudun belirli bölgelerine uygulanan bu masajın diyetlerle ve egzersizle desteklenmesi gerekiyor.

Zayıflanın bir yolu olan bu masajın ne olduğuna bir bakalım.

G5 Masajı Nedir?

G5 Masajı Nedir?

Vücuda bir makine yardımıyla titreşimler gönderilmesi yoluyla yapılan masaja G5 masajı denir. Derinin altında bulunan kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan bu masaj derinlikli titreşimler gönderen özel bir cihaz ile yapılır. Bu masaj herhangi bir terapistin yapabileceği masaja göre daha etkili olduğu için avantajlı bir zayıflama yöntemi olarak görülür.

G5 masajı kişilerdeki selülitli bölgenin ortadan kaldırılmasında tercih edilir. Aynı şekilde zayıflama ve vücuttaki kan dolaşımını hızlandırma gibi amaçlarla da yapılır. Genç yaşlı pek çok kişi tarafından uygulanabilen bu masaj sırt, omuz, kalça, uyluk ve karın bölgesinde etkilidir. Vücudu şekillendirmek amacıyla da gerçekleştirilen G5 aynı zamanda vücuttaki ağrı ve krampların geçirilmesinde tercih edilir.

Derinin daha elastik bir görünüm kazanmasına yardımcı olan bu masaj aynı zamanda yaşlanma çizgilerinin giderilmesinde etkilidir. Kasılan ve gergin olduğu için günlük hayatı zorlaştıran kaslarda gevşeme sağlar. Yorgunluk gibi durumları ortadan kaldırabilen bu masaj sayesinde vücut esnek bir yapı kazanır.

G5 Masajının Zayıflama Üzerindeki Etkileri Neler?

Derinin alt tabakasında bulunan yağ dokularına ve daha derinde bulunan dokulara etki eden G5 masajı kan dolaşımını hızlandırır.  Kan dolaşımı hızlanan bölgede ise yağlar yakılarak enerji haline dönüşür. Bu dönüşüm sayesinde bölgesel anlamda incelmeler oluşur.

Cilt üzerindeki portakal kabuğu görüntünün pürüzsüz bir hal almasında kullanılan G5 yöntemi sadece incelmeyi değil yağ dokusunda düzenlemelerin yapılmasını da sağlar. Vücutta bulunan ödemin atılmasına yardımcı olan bu masaj ile zayıflama süreci daha hızlı hale gelir.

Karın bölgesine yapılan G5 uygulaması sayesinde metabolizma daha hızlı çalışır ve kişilerdeki sindirim problemleri de ortadan kalkar. Bu özellik sayesinde sindirim düzeni sağlanarak vücut toksinleri atar. Bu masaj kabızlık gibi sorunlar yaşayanlar için bağırsak sorunlarına bağlı kilo alımını engeller.

G5 uygulaması vücuttaki fazlalıkların ve ağrıların ortadan kaldırılması amacıyla tercih edilen bir yöntemdir. Bu masaj spor salonlarındaki bel ve bacaklardaki kan dolaşımını hızlandıran bantlarla aynı işlevdedir. Bu açıdan bakıldığında vücutta bir süreliğine zayıflama meydana gelir. Fakat kişi yaşam tarzını değiştirmediği sürece kaybettiği kiloları geri alır.

G5 Masajı Kimler İçin Uygun?

G5 masajı yeni doğum yapmış kişiler, hamileler, 18 yaş altı kişiler için uygun değildir. Şeker ve epilepsi hastalarının da bu uygulamayı yaptırmamalıdır. Bu tür durumların dışında kalan kişiler G5 uygulamasından faydalanır.

Genellikle 30 dakikalık seanslar şeklinde gerçekleştirilen masaj esnasında herhangi bir ameliyat veya bayıltma söz konusu değildir. Her insanın farklı vücut yapısına sahip olduğu için uygulanan seans sayısı değişir. Ayrıca masaj adet döneminde uygulanmamalıdır.

Alanında uzman bir hekim tarafından ve kaliteli cihazlar ile gerçekleştirilmesi gerekir.

G5 ile Zayıflama Sürecinde Nelere Dikkat Edilmeli?

G5 ile Zayıflama Sürecinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Zayıflama sürecinde G5 uygulamasından faydalanan kişiler masaj sonrasında bir süre daha dinlenmelidir. Bu dinlenme masajın etkisini daha da artırır. Bu durumun dışında G5 masajı kişilerde sadece titreşim yoluyla yağ yakmayı sağlar. Eğer kişiler yaşam tarzlarına ve beslenme düzenlerine dikkat etmezlerse zayıflama süreci uzar. Hatta masaj sonrası egzersiz ve beslenmeye dikkat etmeyen kişilerde kilo kaybı yaşanmayacaktır. Bu durum ise masajın etkisini ortadan kaldırarak sadece dinlenme amaçlı bir etkinlik haline gelmesine neden olacaktır.

G5 masajı ile zayıflamaya çalışan biriyseniz bu masajın etkisini yaşamak için beslenme tarzınızı değiştirmeniz gerekir. Ayrıca hareketsiz bir yaşam tarzına sahipseniz egzersiz yapmalısınız. Sürekli kendinizi aç hissediyorsanız ya da tatlı krizleriniz tutuyorsa G5 ile bu tür durumlardan kaçamazsınız. Sonuç olarak G5 masajı zayıflamayı destekleyici bir uygulamadır. Bunun dışında tek başına zayıflamanıza yardımcı olmaz.

G5 ile Zayıflama Yöntemi Biorezonans Yöntemine Göre Ne Kadar Etkili?

G5 ile Zayıflama Yöntemi Biorezonans Yöntemine Göre Ne Kadar Etkili?

Biorezonans yöntemi ile G5 masajı genel olarak birbirine benzetilen ancak temelde birbirinden ayrılan zayıflama yöntemleridir. Biorezonans vücuda frekanslar gönderildiği bir uygulamadır. Bu frekanslar hücrelerden yayılan bozuk frekansları düzelterek hücrenin çalışmasını düzenler. Hücrelerdeki çalışma düzenlendiğinde ise kilo vermek daha kolay bir hal alır.

Hücrelerin çalışma prensibi düzenlendiği için kilo almaya neden olan faktörler ortadan kalkmış olur. Bir kişide aşırı yemek yeme isteği ya da tatlı krizi varsa biorezonans ile bu istekler ortadan kalkar. Bu sayede zayıflama kalıcı hale gelmiş olur. Biorezonans yönteminde kişilerde görülen yeme bozuklukları ve metabolizmaya bağlı sorunlar ortadan kalkar. Bu yöntem kilo vermenin önündeki bağımlılıkları engeller ve kilo vermeyi kolay bir hale getirir.

G5 yöntemi ise vücuda titreşimlerin gönderildiği bir uygulamadır. Gönderilen titreşimler yağ hücrelerini parçalarken yaşam tarzında kalıcı değişikliklere neden olmaz. Kişiler beslenmesine dikkat etmediğinde G5 ile yakılan yağlar yeniden oluşur. Kilo vermeye olan katkılarını görmek için kişinin egzersiz yapması ve rafine ürünlerden, paketli gıdalardan uzak durması gerekir.

Her iki durum dikkate alındığında biorezonans yöntemi insanda bulunan kilo alma mekanizmalarının düzenlenmesine yardımcı olacaktır. Bu yöntem kan dolaşımından, bağımlılıkların önlenmesine kadar geniş bir alana etki eder. Bu yüzden G5 masajına göre daha etkilidir. G5 kalıcı zayıflama sağlamaması ve kişiden kişiye değişen seans sayılarından dolayı ikinci planda kalacaktır.

Deri altındaki dokuları harekete geçirerek kan dolaşımını hızlandıran G5 masajı, yoğun titreşimleri sayesinde kilo verme ve selülitlerinden kurtulmayı isteyenler için ideal bir yöntemdir.

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

CAPTCHA image

Bu, spam’ı önlememize yardımcı olur, teşekkür ederiz.

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması