koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Alkol Bırakma Terapisi

  1. Home
  2. Hizmetlerimiz
  3. Alkol Bırakma Terapisi

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

240+

Mutlu Danışan

Alkol Bırakma Terapisi

Alkol bağımlılığı, diğer bağımlılıklar gibi kişiyi zora sokan ve hastalıklar yaşamasına yol açan büyük sorunlardan biridir. Alkol içme bağımlılığı kişinin hareketlerini kısıtlayan, kendini kontrol etmesini zorlaştıran ciddi bir bağımlılıktır.

Sizler de bu sorunla karşı karşıyaysanız ve her yolu deneyip bir türlü çare bulamıyorsanız eğer Koşuyolu Rezonans olarak frekans silme işlemi ile danışanlarımıza yardımcı oluyoruz. Bu yöntem ile alkol bağımlılığınıza son verebiliyoruz.

Kötü alışkanlıklarımız hatta bağımlılıklarımız eğer önüne geçilmezse önce kişiye sonra da çevresine zarar vermesine neden olan unsurlardandır. Bu nedenle kendi iradenizle kurtulamadığınız sürede sizler için alternatif tıp yöntemlerinden biri olan rezonans terapi sizler için bir çıkış noktası olabilir.

Rezonans Terapisi Nedir?

Bu terapi ile alkol bağımlılığı yaşayan kişinin özel ve geliştirilmiş bir yöntemle frekans silme işlemi yapılmaktadır. Kişinin en çok tükettiği alkollerden örnek alınarak bu örnekler frekans silme işlemi sırasında kullanılır.

Birçok kişi alkol bağımlılığından kurtulmak için hipnoz, psikolojik destek veya ilaçlar kullanılsa da çoğu zaman başarısız olmaktadır. Bunun yanı sıra kullanılan ilaçlar kişilerde yan etki veya rahatsızlıklar yaşatabilmektedir. Rezonans terapi ise kişiye hiçbir zararı olmayan, ilaç kullanılmadan yapılan elektromanyetik dalgalar ile gerçekleştirilen bir tedavi biçimidir. Yan etkilerden çok kişi tedaviden sonra rahatlama yaşar ve alkol isteği azalır. Seanslar sonrasında alkol alırsa kişi alkolden eskisi kadar tat almadığını farkına varabilir.

Rezonans Terapi Nasıl Yapılır?

Rezonans alkol bırakma terapisi, kişiye zarar veren veya vücudunu olumsuz etkileyen maddeleri biorezonans cihazına koyularak frekans silme işlemi yapan, elektromanyetik dalgalarla gerçekleştirilen bir enerji yöntemidir.

Her bir seans 30-40 dakika aralığında sürmektedir. Kişinin alkol bağımlılığı seviyesine bağlı olarak 3 veya 6 seans gibi bir sürede tedavi tamamlanmaktadır. Kişi seanslardan sonra günlük hayatını yaşamaya devam edebilmektedir. Herhangi bir yan etkisi yoktur aksine kişinin rahatlamasını sağlamaktadır. Seanslardan sonra yapılması gereken bol bol su içmektir. Seanslar 4 gün ara ile gerçekleştirilecektir. Seanslar sonrasında sıcak su ile duş almak veya sauna kullanımı vücut detoksu için önemli unsurlardan biridir.

Alkol Bağımlılığının Kişiye Zararları Nelerdir?

Alkol bağımlılığı sorunu yaşayan kişilerde fiziksel ve psikolojik olarak birçok sorun ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar kişide birçok olumsuzluğa yol açar hatta kimi zaman ölümle sonuçlanabilir. Alkolün psikolojik olarak meydana getirdiği sorunlar sonucunda işinizi, ailenizi kaybedebilir sosyal hayatınızda da sorunlar yaşayabilirsiniz.

Alkol bağımlılığı sonucunda bu sorunların yanı sıra iştah kaybı, sindirim sorunları, cinsel sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra mide, gırtlak ve pankreas kanserine alkol içmeniz sonucu yakalanabilirsiniz. Alkol tüketimini kişi ne kadar arttırırsa ölüm ve hastalık riskleri de o denli artar. Bağımlı kişi fazla alkol tüketiminde ataklar geçirebilir. Bu ataklar sonucu üşüme, titreme, halüsinasyon görme ve etrafındakilere saldırma gibi sorunlar yaşayabilir. Alkol almadığı zamanlarda ise sinir, tahammülsüzlük, dikkat dağınıklığı ve algıda sorun gibi şeyler yaşamaktadır.

Alkolü Bıraktıktan Sonra Vücutta Neler Olur?

Alkol bağımlılığı son bulduğu andan itibaren vücudunuz tahmin edemeyeceğinizden daha hızlı sonuç verir. 24 saat sonra vücut alkol aldıktan bir saat sonra alkolü atmaya başlar. 1 hafta sonra ise uykularınız daha düzenli, cildiniz daha taze olur. Alkolü bırakmanız sonucu kısa bir sürede vücudunuzda meydana gelen değişiklikleri hem gözle görebilir hem de hissedebilirsiniz.

Mide problemleri yaşıyorsanız alkolü bırakmanız sonucu mide zarınız kendini yenileyeceği için reflü, gastrit gibi yaşadığınız mide sorunlarınız iyileşir. 2 hafta sonra fazla kilolarınızdan kurtulduğunuzu da gözlemleyebilirsiniz. Çünkü alkol tüketimine son verdiğiniz için alkolden bir kalori almayarak ideal kilonuza kavuşabilirsiniz. 3. haftadan sonra kan basıncı seviyeniz normale döner ve felç, kalp krizi gibi yaşanabilecek yüksek riskli problemler ortadan kalkar.

Alkol Bırakma Terapisi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Rezonans terapi, alkol bağımlılığı sorunu yaşayan kişilerin bu soruna son vermek için tercih ettikleri bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi sonrasına kişi 3 veya 6 seans gibi sürede bağımlılığına son verilebilir. Önemli olan tedavi sonrasında da danışanlara söylenilen kriterleri yerine getirilmelidir.

En önemli kriterlerden biri de seanslar sonrasında kişi bol bol su tüketmeli, su içmeyi alışkanlık haline getirmeli ve bırakmamalıdır. Seanslar sonrası sıcak su ile duş alınmalı ve vücut detoksu gerçekleştirilmelidir. Alkol sorunu yaşayan ve seansları başarıyla tamamlayan kişi seanslar sonrası tekrar alkol almamalıdır.

Koşuyolu Rezonans olarak kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmanız için sizlere en büyük desteği alkol bırakma terapisi ile vermekteyiz. Sizler de bu desteği alarak ilerlemek isterseniz bizlere sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

240+

Mutlu Danışan

error: İçerik Koruması