koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Sigara Bırakma Terapisi

  1. Home
  2. Hizmetlerimiz
  3. Sigara Bırakma Terapisi

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

240+

Mutlu Danışan

Sigara Bırakma Terapisi

Günümüzde birçok kişinin maddeler farklı olsa da bazı bağımlıkları vardır ve bu bağımlılıklardan biri de sigara bağımlılığıdır. Sigara bırakma kişilerin yapmak isteyip de başarılı olamadığı durumlardan biridir. Sigara bağımlılığı öncelikle kişinin sağlığını büyük ölçüde olumsuz yönde etkileyen kötü alışkanlıkların başında gelmektedir.

Birçok kişi bu bağımlılığından kendi iradesiyle kurtulmayı denese de başarılı olamayabiliyor. Bu nedenle ilaçlar, sigara bırakmak için kullanılan bantlar, psikolojik destek hatta hipnoz yöntemleri denemektedir. Bu yöntemler her ne kadar denense de kişilerin başarı yüzdeleri düşük oranlardadır fakat rezonans terapi ilk seanstan itibaren %80 oranında büyük bir başarı sağlamaktadır.

Koşuyolu Rezonans olarak siz değerli danışanlarımız için en kolay ve hızlı sonuç veren rezonans yöntemini kullanarak kötü alışkanlıklarınızdan tamamen kurtulmanızı sağlamaktayız.

Sigara Bağımlılığının Zararları Nelerdir?

Her kötü alışkanlık gibi sigaranın da kişinin sağlığını olumsuz etkileyen sonuçları vardır. Fazla kullanılması halinde kanser olma riskiniz vardır. Bunun yanı sıra bronşit, yumurtalık ve rahimde kısırlık, gebeyken kullanımda çocuk düşürme ve erken doğum gibi risklere yol açılabilir.

Bu ve bunun gibi birçok hastalık sigara içmeye devam ettiğiniz takdirde karşılaşma olasılığınız yüksektir. Bu olasılıklardan kurtulmak için yapabileceğiniz en önemli şey sigara içme bağımlılığından kendinizi kurtarmak olacaktır. Bu konuda birçok yöntem deneyip başarılı olamıyorsanız eğer rezonans terapisi sizler için büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Sigara bırakma konusunda “az içiyorum”, “sigarayı bırakmama gerek yok” diyorsanız da yanılıyorsanız. Bilimsel olarak günde bir sigara içen bir kişinin günde bir paket sigara içen kişinin yaşayacağı kalp rahatsızlığının yarısı kadar risk taşıdığı açıklanmıştır. Bu kapsamda yaşamınızı daha kaliteli hale getirmek için siz de rezonans terapilerine başvurabilirsiniz.

Sigara Bağımlılığından Kurtulmanın Kişiye Faydaları

Sigara bırakma konusunda kararlıysanız, sigarayı bıraktıktan tam 20 dakika sonra vücudunuz olumlu şekilde ilerleme kaydeder. Tam 20 dakika sonra kan basıncınız düşer. 12 saat sonra ise karbonmonoksit seviyesi normale döner. 3 hafta veya 3 ay civarında kalp krizi riskiniz düşmeye başlar. 9 ay sonra ise nefes alımınız düzene girer, öksürükleriniz kesilir. 1 yılın sonunda sigara yüzünden yaşayabileceğiniz hastalık riskleri yarıya düşer. 10 yılın sonunda da akciğer kanserine yakalanma riskiniz ortadan kalkarak sigara içmeyen birinin akciğeriyle aynı seviyeye gelir.

Vücudunuzda tüm bu olumlu gidişatların olmasını isterseniz ve kendi isteğinizle sigarayı bırakamıyorsanız rezonans terapi tekniğiyle bu bağımlılığınızdan kurtulabilirsiniz.  Bu konuda destek almak için merkezimize başvurabilir ya da sitemiz üzerinden bilgi alıp randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Rezonans Terapi Kullanarak Sigarayı Bırakmak Mümkün Mü?

Rezonans sigara bırakma ilaçları gibi kimyasal içermez, yan etki yapmaz aksine vücudu rahatlatır ve temizler. Bu teknik ilk seanstan itibaren %80 gibi yüksek bir oranla işe yaramaktadır. İkinci seansta bu oran %95’e kadar yükselmektedir. Kişilerde tek seans uygulanması sonucu sigara içme isteği azalır ama eğer kişi tekrar bu isteği yaşamaya başlarsa o zaman kişiye destek seansı denilen ikinci bir seans yapılır.

İlk zamanlar biraz zorlanma yaşasanız da rezonans olumlu sonuç verir. Vücuttaki karbonmonoksit seviyesi azalır ve oksijen seviyesi artar. Vücudunuz da zamanla bu duruma alışacaktır. Bu durum kişinin ilk etapta alışmaya çalışırken zorlanmaya neden olabilir ama daha sonrasında kişi çok rahat eder ve düzenli uykular, sağlıklı bir yaşama kavuşur.

Kişi eğer sigara bırakma konusunda kararlıysa rezonans terapisinin başarısız olması imkansızdır.

Rezonans Terapiye Girmeden Önce ve Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişiden tedavi öncesi sigara bırakma gibi bir talepte bulunulmaz. Rutin olarak sigarayı hangi aralıklarla içiyorsanız devam etmeniz istenir. Seansa gelmeden önce ve sonrasında da kafein içmemeniz istenir. Bunun dışında seans öncesinde de sonrasında da hayatınızı olumsuz etkileyecek hiçbir sorunla karşılaşmadan günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kişinin bu bağımlılığından tamamen kurtulması için sigara paketlerini gözünün önünde tutmamalı, işlemin işe yarayıp yaramadığını anlamak için sigara içerek vücudu tetiklememelidir. Nargile, elektronik sigara gibi sigarayı hatırlatacak maddelerden de uzak kalınmalıdır. Bol bol size önerilen aralıklarda su içmelisiniz.

Rezonans Terapiden Sonra Sigara Bırakma Konusunda Zorlanırsam Ne Yapmalıyım?

Sigara bırakma konusunda zorlanılması durumunda muhakkak bizimle iletişime geçmelisiniz. Size söylenilen su içme aralığını kaçırmamalı, bol bol su içmeye devam etmelisiniz. Kafanızı başka şeylerle meşgul etmeyi denemek de bu süreçte işe yarayacaktır.

Eğer sizler de bu konuda kararlıysanız ve sigara içme bağımlılığından kurtulmak istiyorsanız rezonans terapileriyle bu bağımlılığınıza son verebilirsiniz. Koşuyolu Rezonans ailesi olarak sizlere bu konuda destek olarak bu alışkanlığınızdan tek seansta kurtulmanız için yardımcı olmaktayız. Bizlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz ve randevu alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

240+

Mutlu Danışan

error: İçerik Koruması