+90 216 545 45 55

Yüz Yogası Nedir?
  1. Home
  2. Koşuyolu Rezonans
  3. Yüz Yogası Nedir?
yüz yogası

Yüz Yogası Nedir?

Birçok insan iç huzuru yakalamak ve sağlıklı şekilde yaş almak için arayış halindedir. Bu yüzden daha iyi görünmek ve hissetmek için yardımcı seçenekler aramaktadır. Güzel bir şekilde yaş almanın önemini anladıkça da sağlıklı bir yaşam, iyi bir vücut için spor ve egzersiz yapmaya başvurur. Bunların arasında ise yüzdeki kasları çalıştırmaya ve mimik çizgilerinin önlemeye yardımcı olan yüz yogası büyük yer tutar.

Çünkü yüz, yaşlılığın belirtisi olan kırışıklığın sahip olduğu alandır. Daha dinç görünmek isteniyorsa yüzden başlanmalıdır.

Yüz Yogası Nedir?

yüz yogasıYüz, boyun ve omuzlar kullanarak yapılan bir tekniktir. Düzenli ve disiplinli şekilde yapıldığı zaman kalıcı sonuçlar doğurmaktadır. Bu uygulamada çeşitli yağlar da kullanılmaktadır. Yağ kullanılmasının amacı, yapılan hareketlerle yağın yüze iyice yedirilmesi ve cildin gençleşmesidir.

Araştırmalar, bu aktivitenin yüz ve yanak kaslarını güçlendirerek yüzün yapısını iyileştirdiğini söylemektedir. Yapısal görünümü iyileştirmede etkili olan bu teknik kişileri daha genç gösterir. Alın ve kaş çatma çizgileri, kaz ayakları gibi yüzünüzde bulunan belirli bir alanı hedeflemek için oluşturulan rutin de denebilir.

Yüz yogası zamana meydan okumanın doğal yoludur. Genç ve sıkılaşmış bir cilde sahip olmak için bu tekniği uygulayabilirsiniz.

Yüze uygulanan hareketler, cilde ışıltı ve parlaklık da kazandırmaktadır. Her gün düzenli olarak birkaç dakikanızı ayırarak yapacağınız egzersizler; cildinizi tazeler, kan akışınızı hızlandırır, kolajen salgılanmasını sağlar. Bu sayede de cildiniz canlılık ve ışıltı ile göz alıcı hale gelir. Böylelikle yüzde sarkmalar da oluşmaz.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

yüz yogasıYüz kaslarını güçlendirmek ve tetiklemek bu tekniğin amacıdır.

Mimikleri oluşturan kas hareketleri sürekli hareket halinde olduğunda yapısal bozulma yaşamaktadır. Böylelikle, bozulma ile cilt yüzeyindeki kırışıklıklar da ortaya çıkmaktadır. Egzersizin temel amacı da kasları bu bozulmaya karşı dirençli ve daha güçlü hale getirmeye yöneliktir. Yüz yogası ile oluşacak kırışıklıkların önüne geçerek, var olanları da ortadan kaldırabilirsiniz.

Teknik, evde uygulanabilecek temel birkaç hareketten ibarettir. Tekniğin en zor kısmı ise bu egzersizleri disiplinli ve doğru şekilde uygulamadır. Bütün bakım rutinlerinde olduğu gibi yüz yogasının ilk adımı da temiz bir cilttir. Gün içerisinde kendinize zaman ayırabildiğiniz saatlerde bu tekniği uygulayabilirsiniz. Uygulama öncesinde ise cildinizi makyajdan, kirden ve yağdan arındırmanız gerekir.

Yapacağınız hareketler sürekli tekrarlanan kas hareketleri ile oluşan deformasyonları gidermeye yöneliktir. Ancak bu hareketleri yaparken yeni kırışıklıklara neden olmamak için bütün bu hareketleri bir ayna karşısında yapmanız doğru olur. Çünkü, egzersiz sırasında yeni kırışıklık oluşmaması için yüzünüzü kontrol etmeniz önerilir. Egzersiz süresi boyunca dik durarak karşıya bakmalı, boyun ve omuz kaslarınızın gevşediğinden de emin olmalısınız.

En etkili olan yöntem ise düzenli, doğru ve uzun süreli şekilde yapılandır. Tekniği uygularken dik durmaya ve nefesinizi düzenli şekilde almaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Yüz Yogası Ne İşe Yarar?

yüz yogasıBirçok kişinin endişesi olan göz çevresindeki kırışıklıklar, yanak sarkmalarını ve kaz ayaklarını gidermenin en ideal yöntemidir. Bu teknik ile yüz bölgeniz daha genç ve dinç kalmaktadır.

Kaslarınızı, cildinizi ve lenfatik sisteminizi uyarmak için masaj ve egzersizler içeren bir yoga tekniğidir. Yüz yogası günlük yaşamın stresini, gerginliği ve hayattaki endişeyi hafifletmenize yardımcı olmak için yüzünüzdeki kasları yumuşatmak ve gevşetmek için tasarlanmış tekniktir.

Bu teknikteki hareketler, mimiklerinizi yönlendiren kasları çalıştırarak daha genç ve sıkı görünüm kazanmanıza yardımcıdır. Kasların doğru bir biçimde çalıştırılması, güçlenmesi ve zamanla oluşan veya oluşma ihtimali olan sarkmalara ve kırıklıklara karşı cildi korumak için yapılmaktadır. Bu egzersizler aşırı aktif kasları gevşetir. Zayıf kasları ise güçlendirir. Böylelikle, sarkma ve mimik çizgilerini önlenmiş olmaktadır.

En temel tekniklerin amaçları arasında; kaş ortası çizgilerinizi, kaz ayaklarınızı, göz çevrenizi, göz altınızı, yanaklarınızı, dudağınızı, ağız çevrenizi, boyun ve gıdınızı genç tutmak yer alır.

Cilt altındaki kasları kaldırmaya ve sıkılaştırmaya yardımcı olmaktadır. Böylelikle yüzde yer alan çizgiler yumuşar. Ayrıca akupresür teknikleri kan dolaşımını hızlandırır ve baş ağrılarını önler. Sinüslerinizi serbest bırakmaya ve uyku kalitenizi artırmaya yardımcı olur.

Birçok faydası olan yüz yogası son zamanların popüler tekniklerinden biridir. Çünkü bu teknik, insanları yaş almalarına rağmen yaşlandırmamaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması