koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

En Hızlı Zayıflama Yöntemi
 1. Home
 2. Koşuyolu Rezonans
 3. En Hızlı Zayıflama Yöntemi
En Hızlı Zayıflama Yöntemi

En Hızlı Zayıflama Yöntemi

Yazın gelmesiyle beraber en hızlı zayıflama yöntemi de en çok araştırılan konular arasında yerini almaya başladı. Kadın ya da erkek fark etmeksizin pek çok kişi fazla kilolarından şikayetçi. Haliyle bu kilolardan kurtulmak için etkili yöntemler, kürler, şok diyetler ya da egzersizler denenebilir. Fakat kilo vermek isteyen kişiler çoğunlukla hızlı bir şekilde geri dönüt almak istiyor. Durum böyle olunca en hızlı zayıflama yöntemi ya da yöntemleri en rağbet gören başlıklardan birini oluşturuyor.

En hızlı zayıflama yöntemi olarak kalori açığı yaratmak nihai hedef olmalıdır. Ek olarak yapılacak egzersizler ile hem kilo kaybı hem de incelmeler yaşanacaktır.

Rezonans Nedir?

Alternatif tıp yöntemleri arasında alan skalası çok geniş olan rezonans terapisi, genel bir perspektiften bakıldığında bireyleri bağımlılıklarından kurtarmayı amaçlar. Bağımlılık denildiğinde ise aklınıza hemen sigara ya da alkol gibi bağımlılıklar gelmesin. Bağımlılık geniş olarak değerlendirilmesi gereken bir konudur.

Rezonans terapileri, bir kimyasal ya da ek bir ilaç tedavisi değildir ve buna benzer şeyleri içermez. Bu yüzden insan vücuduna hiçbir şekilde olumsuz bir zarar vermesi mümkün değildir. Rezonans sayesinde kilo verebilir, alkol ya da sigara gibi bağımlılıklarınızdan kurtulabilir, ruhsal dengelemenizi sağlayabilir ve buna benzer pek çok probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Rezonans ile Kilo Vermenin Faydaları

Kilo vermenin vücudunuza sağladığı pek çok fayda bulunmaktadır. Bu faydalardan kimisi gözle görülür nitelikte daha olabilir. En hızlı zayıflama yöntemi olarak düzenli ve sağlıklı beslenmenin yanında yapacağınız egzersizler sizi nihai sonuca ulaştıracaktır.

Kilonuz ne kadar fazla ise ilk zamanlarda o kadar hızlı kilo veririsiniz. Egzersize bağlı olarak vücutta birtakım kasılmaların olması da oldukça normaldir. Bu kasılmalar egzersizlere devam ettiğiniz takdirde azalacak ve tamamen geçecektir. En hızlı zayıflama yöntemi parçası olan rezonans ile kilo vermenin faydaları şu şekilde faydaları olacaktır:

 • Kan şekeri düşme eğilimindedir.
 • Trigliseritler düşme eğilimindedir.
 • LDL kolesterol azalır.
 • HDL kolesterol yükselir.
 • Kan basıncı önemli ölçüde iyileşir.

Rezonans Terapiye Yardımcı Olan Yiyecekler

Rezonans Terapiye Yardımcı Olan Yiyecekler

Günümüzde birçok kişinin problemi olan fazla kilolar çocuklar da dahil olmak üzere pek çok yetişkin bireyin çözüm aradığı bir sorun. Bu bağlamda hızlı zayıflatan yiyecekler, en çok aratılan konuların başında geliyor. En hızlı zayıflama yöntemi olarak beslenme düzeninize dikkat etmeniz gerektiğini söylemiştik. İşte tam bu noktada hızlı zayıflatan yiyecekler lisesi şu şekildedir:

 • Yeşil yapraklı sebzeler: Kalorileri ve karbonhidratları düşüktür, ancak lif bakımından zengindirler ve kalori alımını artırmadan yemeklerimizin hacmini artırmak için garnitür olarak mükemmeldirler.
 • Baklagiller: Baklagiller; protein ve lif açısından zengin, çok doyurucu sebzelerdir.
 • Avokado: İçinde faydalı yağ bulunur. Bu da sağlıklı bir şekilde kilo verilmesine yardımcı olur.
 • Fındık: Kalorileri yüksek olmasına rağmen fındıklar; protein, lif ve sağlıklı yağlar içerdiklerinden mükemmel bir atıştırmalıktır.
 • Chia: Bu tohumlar, sağlıklı bir yaşamın temel besin sütunlarından biridir.

Sporsuz Hızlı Kilo Verme

Yüksek kilolara sahip kişilerin kilo verme sürecinde en çok zorlandığı konuların başında spor gelmektedir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için pilates, kardiyo, zumba ya da fitness gibi alternatifler bulunmaktadır. Fakat bu alternatiflerin her biri, zayıflamak isteyen pek çok kişi için inanılmaz derecede zordur. Spor yapmamanın ya da yapmak istememenin kişilere bağlı olarak sebepleri de değişmektedir. Spor, kimisi için üşengeçlik kimisi için zorluk kimisi için de vakit bulunması zor bir aktivitedir. Bu sebeple sporsuz bir şekilde fakat aynı zamanda hızlı bir biçimde kilo vermek isteyen bireylerin sayısı bir hayli fazladır.

Diyetsiz Kilo Verme

En hızlı zayıflama yöntemi arasında en rağbet gören seçeneklerden biri de diyetsiz kilo verme. Diyet yapmadan kilo vermek tabi ki mümkündür. Peki nasıl? Kilo vermenin mantığı gün içerisinde aldığınız toplam kalorinin yaktığınız kaloriden daha az olmasıdır. Bu perspektiften bakıldığından gün içindeki hareket temponuz yoğun ise gündelik rutininizde herhangi bir diyete ihtiyaç kalmadan kilo vermeniz mümkündür. Ayrıca kilo verme sürecinde sıvı tüketimi de son derece önem taşımaktadır. Günde 2,5-3 litre arasında su tüketimi hem sağlığınız için hem de kilo verme süreci için fayda sağlayacaktır.

Diyet yapmadan kilo vermek isteyen kişiler, beslenme programlarından rafineri şekeri uzak tutmalıdır. Buna ek olarak paket gıda tüketiminin minimum düzeye indirilmesi olumlu bir etkendir. Ayrıca daha fazla tok tutan yüksek protein tüketimi, bu süreçte ek bir diyete gerek kalmaksızın tok kalma sürenizi arttıracaktır.

Hızlı Zayıflama

Hızlı Zayıflama

Kilo verme serüveninizde inişler çıkışlar olabilir. Bazı zamanlar istikrarlı bir şekilde ilerlerken bazı zamanlarda küçük kaçamaklar da yapılabilir. Kaçamak yapmak size kesinlikle kötü hissettirmemelidir. Aslında kilo vermek; ağır diyet ve egzersizlerden ibaret kötü bir süreç değildir. Birtakım olayları hayat tarzı haline getirdiğiniz takdirde ağır kardiyo ya da diyet programlarına ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde kilo vermeniz mümkündür. Bu uzun bir yolculuktur ve bu yolculukta tükettiğiniz çikolataları, yüksek karbonhidrat içerikli besinleri kesinlikle kötü sıfatlar ile nitelemeyin ve bu besinleri tüketmek size suçluluk duygusu hissettirmesin.

Rezonans terapisi aldığınız süre içerisinde yeni bir beslenme alışkanlığını kazanmanız sağlanacaktır. Kötü, sağlıksız, yağlı ve yüksek karbonhidrat içerikli tüketim alışkanlıklarınızın yerine düzenli beslenme alışkanlığı kazanmanız sağlanacaktır. İşte bu süreçte yukarıdaki besinlerden yararlanmanız, terapi sürecini son derece olumlu etkileyen bir durumdur. Bu sayede herhangi bir diyet programına ihtiyaç duymadan sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Hızlı Zayıflatan Spor

En hızlı zayıflama yöntemi destekleyici aktivitelerden biri de spordur. İstediğiniz kiloya ulaşmak için egzersizi sağlıklı bir diyetle birleştirmeniz gerektiğini zaten çok iyi biliyorsunuz. Ancak kilo vermenin sırrı sadece egzersiz ve diyeti birleştirmek değildir. Yağ kaybetmek için kalori açığında olmanız gerekir, bu da tükettiğinizden daha fazla enerji harcamanız anlamına gelir. İyi haber şu ki, kısa ve uzun vadede özellikle yağ ve kalori yakmada etkili olan bazı sporlar var. En hızlı zayıflama yöntemi olarak hızlı zayıflatan sporlar şöyledir:

 • Cross Fit: Crossfit, aerobik ve anaerobik egzersizlerin bir kombinasyonudur ve tek bir seansta 1.000 kaloriye kadar kaybedebileceğiniz ağırlıklarla seridir.
 • Tenis: Tenis oynayarak her yarım saatlik oyun için 488’den fazla kalori yakabilirsiniz.
 • Yüzme: Yüzme, vücudun hemen hemen tüm kaslarını çalıştırmanın yanı sıra, suda pratik yapmak yaralanma olasılığını en aza indirdiği için en çok önerilen egzersizlerden biridir.
 • İp atlama: Bir saat ip atlayarak 500 kalori kaybedebilirsiniz. Ayrıca bu aktivite ile dengenizi geliştirecek, bacaklarınızı ve kollarınızı güçlendirecektir.

Yaptığınız sporu rezonans ile birleştirerek en hızlı zayıflama yöntemi konusunda mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Peki rezonans nedir? Aslına bakacak olursak rezonans alternatif tıp ile ilgili bir yöntemdir. Sadece zayıflamak amacıyla değil daha pek çok alanda kullanılabilir ve hali hazırda kullanılmaktadır. Kilo verme sürecinde düzenli olarak yapacağınız egzersiz ve kardiyo programlarına ek olarak rezonans tekniğinden yararlanmak; daha kısa sürede gözle görülür incelmeler ve kayda değer kilo kayıplarını beraberinde getirecektir. Rezonans sayesinde iştihanızın normale nazaran kapanır, uykunuz düzene girer ve metabolizmanız hızlanır.

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması