koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Die Off Sendromu
  1. Home
  2. Koşuyolu Rezonans
  3. Die Off Sendromu

Die Off Sendromu

Ne zaman bir diyete başlasanız kendinizi kötü mü hissediyorsunuz?

Sağlıklı beslendiğinizi düşündüğünüz halde, kolunuzu kanadınızı kaldıramıyor musunuz?

Sağlığınız için yeni bir beslenme programına başladığınız halde, neden kendimi daha kötü hissediyorum diye düşündünüz mü?

Sağlıklı beslenmeye ilk başlandığı zaman, bağırsaklarımızda hızla ölen bakteriler ve mantarlar ortama toksik(zararlı) maddeler salgılarlar, bu duruma Die Off Sendromu denir. Şayet geçirgen bağırsağınız da varsa, mikroorganizmaların ölümü sonucu açığa çıkan bu toksik maddeler kan dolaşımına geçer. Bağışıklık sistemimiz, dolaşıma giren bu toksik maddelere akut bir tepkisi vererek ve vücutta enflamasyon yanıt artar. Bağışıklık sistemimizin verdiği yanıta bağlı olarak mevcut semptomlar ve şikayetler artarak kişinin kendisini kötü hissetmesine sebep olabilir.
Ama üzülmeyin bu durum geçicidir. Siz sağlıklı beslenmeye devam ettiğiniz sürece şikayetleriniz zaman içinde azalacak ve tamamen ortadan kalkacaktır.

Die Off Sendromu

Die Off Sendromunun belirtileri/semptomları nelerdir?

Bireylerde genellikle birkaç gün süren bazı şikayetler görülebilir. Bu şikayetler genellikle kas ve eklem ağrıları, baş ağrısı, migren, ateş, mide bulantısı, kabızlık veya ishal, şişkinlik ve gaz problemi, kaşıntı, deride dökülmeler veya kızarıklıklar, fazla öfke ve sinirli olma şeklindedir.

Die Off Sendromunu nasıl atlatabiliriz?

Bol su içerek ve imkanımız varsa hamam veya saunaya gitmek, yoksa evimizde sıcak bir duş alarak terlemeyi arttırarak, toksinlerden kurtulmayı kolaylaştırabilir ve böylece die off sendromuna bağlı şikayetleri hızlıca azaltabilirsiniz. Bunların yanında bol sebze tüketmek ve karanfil çayı içmek de rahatlatıcı olacaktır.

Uzm. Dyt. Şevval Şahin

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması