koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Sağlıklı Zayıflama Yöntemlerini Değerlendirdik!
  1. Home
  2. Genel
  3. Sağlıklı Zayıflama Yöntemlerini Değerlendirdik!
Sağlıklı Zayıflama Yöntemlerini Değerlendirdik!

Sağlıklı Zayıflama Yöntemlerini Değerlendirdik!

Günümüz dünyasından en büyük estetik kaygılardan birisi olarak karşımıza kilo problemi çıkar. Sizlerin ve birçok kişinin de dikkatini çeken bu ciddi rahatsızlıklardan, toplum içerisinde küçük düşürülme durumlarına kadar büyük bir yelpazede rahatsızlık durumları ile karşılaşılır. Bunun önüne geçmek için de zayıflama yöntemlerini sıklıkla merak edilir. Bu noktada sağlıklı zayıflama yöntemleri araştırmanız ve tercih etmeniz sizler için en iyisi olacaktır.

Biorezonans ise sizlere en uygun tedavi yöntemini sunmaktadır. Sağlıklı bir teknik olan biorezonans sizler için bağımlılıklarınızı ölçerek o konularda destek olur. Bu tedavi yöntemi ile diğer tedavi yöntemlerine göre daha rahat bir şekilde zayıflayacaksınız. Hızlı zayıflama diyetleri gibi sizlere sağlık problemi oluşturacak diyetlerden uzak durmanız gerekmektedir. Yapmış olduğunuz rezonans terapiler ile en iyi sonuçları alırsınız ve bunun yanında vücudunuz ile herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Peki, rezonans tedavisi dâhil sağlıklı zayıflama yöntemleri nelerdir?

Biorezonans Tedavisi

Diğer yöntemlerden daha kolay olan bir tedavi yöntemi arıyorsanız biorezonans tedavisini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu tedavi yöntemi ile yüksek kalori ve karbonhidrata olan bağımlılığınıza çözüm bulunacak. Sizlere bu tedaviden önce intolerans testi uygulanmaktadır. Bu test sayesinde hangi gıdaları bırakamadığınız bulunarak ona göre bir tedavi uygulanmaktadır.

Sağlıklı zayıflama yöntemleri ile başvurduğunuz bu tedavide daha ilk seanstan vücudumuzda oluşan değişikleri fark edebilirsiniz. İkinci seansta ise kesin bir netliğe ulaşırsınız. Bu tedavi yöntemi ile sağlıklı bir şekilde yemeğe karşı bağımlılığınız düzenlenmektedir. Kilo almanıza sebep olan sorunlarda incelenerek, o problemlere özel olarak tedaviler geliştirilir. Bu tedavi sayesinde önceden baskı altında yediğiniz gıdaları kendiniz bir zorunluluk olmadan tüketecek ve sağlıklı bir yaşama ulaşacaksınız.

Kahvaltıyı İhmal Etmemek

Kahvaltıyı İhmal Etmemek

Kahvaltı önemli bir öğün olarak karşımıza çıkar. Bu yüzden kahvaltıyı aksatmamak sizler için daha iyi olacaktır. Sağlıklı zayıflama yöntemleri içerisinde en önemli olanlardan birisi kahvaltıdır. Özellikle sabah vaktinde alacağınız yeterli protein gıdaları ile açlık hormonu olarak adlandırılan ghrelinin azalmasını sağlayacak.

Bunun yanında tokluğu sağlayan peptid YY ve kolesistokinin artmasına yardımcı olarak daha uzun bir süre tokluk sağlar. Bunun sayesinde gün içerisinde daha tok bir şekilde dolaşabilirsiniz. Ekstra olarak yiyeceğiniz abur cubur tarzlı gıdalardan da bu sayede daha kolay bir şekilde uzak durabilirsiniz. Süt ve süt ürünlerini sıklıkla tüketmeniz size bu konuda çokça yardımcı olacaktır.

Atıştırmalıkları Düzenleyin

Evde geçirdiğiniz süre boyunca aldığınız kalori ve gıdalara dikkat etmeniz gerek. Tüketeceğiniz ürünlerin düşük kalorili olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Bunun sebebi evde hareketsiz bir biçimde kalarak vücudunuzun enerji harcamadığı için almış olduğu karbonhidratları kullanamaması olacaktır. Sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında karşımıza çıkan atıştırmalıkları azaltma diyetine dikkat etmemiz çok önemlidir.

Dengenin söz konusu olduğu bu yöntemde hem kalori miktarını düşük bir seviyede olmasını sağlarsınız. Hem de düzenli ve eşit miktarlarda gıda tüketmeniz gerektiğini anlarsınız. Bunun dışında tüketeceğiniz çikolata, kola, gazoz, cips ve jelibon gibi hazır gıda ürünleri tüketmemeniz gerek. Bu hem sağlığınızı kötü etkilemekte ve bulundurmuş olduğu donmuş yağ ile sizlere büyük bir yük yaratmaktadır. Onların yerine kendinize bir meyve tabağı yapabilir ve içecek içinde doğal çaylar veya meyve suları tercih edebilirsiniz. Ayrıca zararlı gıdaların bağımlılığında kurtulmak ve sağlıklı zayıflama yöntemleri için rezonans tedaviyi tercih edebilirsiniz.

Neden Yemek Yiyorsunuz?

Neden Yemek Yiyorsunuz?

Bir diğer önemli husus ise neden yemek yediğinizdir. Yemekleri zevk için mi, yoksa ihtiyaç için mi yiyorsunuz? Bunu öğrenmemiz gerekir. Eğer acıktığınızı düşünüyorsanız bir bardak su için. Bu aşamadan sonra açlık hissi devam ederse bir salata hazırlayabilirsiniz.

Eğer açlığınız hala devam ederse gerekli olan ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kendinize yemek hazırlayacaksınız çok yüksek oranlarda olan yağlı ve soslu gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu konuda rahatsızlık yaşayan kişiler için biorezonans tedavisi tavsiye edilmektedir.

Acil Durumlar İçin Haşlanmış Baklagil Stoklamak

Evde yapacak bir yemek bulamadığınız da ya da yeterli vakitte sahip olmadığınıza zaman bu yöntemi deneyebilirsiniz. Sağlıklı zayıflama yöntemleri konusunda en önemli olan husus fast food tüketmemeniz. Bu sayede sizde hızlıca hazırladığınız yemek ile fast food sipariş etmekten kurtulursunuz. Yüksek miktarlı yağ bulunduran bu yemeklerden uzak durmanız sağlığınız açısından önemlidir. Eğer hala fast food tüketimine karşı koyamıyorsanız da biorezonans tedavisine başvurabilirsiniz.

İçeceklerde Kalori İçerir

Özellikle sıcak yaz günlerinde içeceklere olan ihtiyacımız artmaktadır. Sıcak günlerde vücudumuz kaybettiği sıvıyı karşılamak için sizleri susatacak. Sizde bu yüzden içeceklere yöneleceksiniz. Ne kadar yiyeceklere dikkat gösteriyorsanız içeceklere de bir o kadar dikkat etmeniz gerekmektedir.

İçmiş olduğunuz limonata, meyve suyu, kremalı kahveler gibi içecekleri tüketerek haftada 1 kilodan fazla kalori almanız mümkündür. Bu yüzden içecek tüketirken sıklıkla su, ayran, çay gibi gıdaları tercih edebilirsiniz. Kahve veya çay gibi kafeinli içeceklerin aşırı tüketimi size zarar verebilir. Bu tür kafeinli içeceklerin etkisinden kurtulmak için biorezonans tedaviye başlayabilirsiniz.

Bağırsağınızı Zor Duruma Düşürmeyin

Bağırsağınızı Zor Duruma Düşürmeyin

İkinci beyin olarak adlandırdığımız bağırsak büyük bir önem taşımaktadır. Sindirim sistemin beyni olarak bağırsağın olumsuz bir durum ile karşılaşması sizleri direk olarak negatif yönde etkileyecek. 37 trilyondan fazla bakteriye ev sahipliği yapan bağırsakların kilolarınızdaki yeri ihmal edilemez bir ölçüde.

Bağırsaklar, sağlıklı zayıflama yöntemleri açısından en çok dikkat edilmesi gereken organlardır. Bağırsaklarınızın negatif yönde çalışmaya başlamasına sebep olarak gösterebileceğimiz durum ise karşımıza dysbiosis olarak çıkmaktadır. Aslında dysbiosis ağırlık artışı ve kilo kontrolünü dengelemek ve ayarlamak için görev görür. Fakat yediğiniz gıdalara önem vermediğinizde bu hormon sıkıntı yaratmaya başlar. Bu yüzden bağırsağınızı düşünerek yiyeceğiniz gıdalara dikkat edin. Lif konusunda zengin olan sebze ve meyveleri tercih etmelisiniz. Bağırsağınız için sürekli olarak lifli gıdalar tüketmemiz gerekmektedir. Bu konular da ki hassasiyetinizi ölçmek içinde biorezonans tedavisini kullanabilirsiniz.

Egzersiz Yapmak İçin Vakit Ayırın

Egzersiz Yapmak İçin Vakit Ayırın

Aldığımız kalorilerin yakımını hızlandırmak için egzersiz yapabilirsiniz. Egzersiz ile hem daha sağlıklı olabilir hem de diyetimize destek verebiliriz. Zayıflama yöntemleri arasında en faydalı olanlardan birisi egzersiz yapmaktır. Bu şekilde vücudunuzda bulunan yağ dokuyu korursunuz ve kas kaybını engellersiniz.

Her gün 30 dakika kadar bir egzersiz ile sadece o an kalori yakımı yapmanız yanında 12 saat ile 24 saat arasında vücudunuzun metabolizma hızının artmasını sağlarsınız. Bu egzersizleri düzenli bir şekilde yapmanız ile yaktığınız kalori miktarının artmasını ve metabolizma hızının yükselmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında belirli süredir kilo veremediyseniz, egzersizler rahat bir şekilde kilo vermenizi sağlar. Egzersizlere vakit ayıramıyorsanız, sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında biorezonans tedavisini uygulayabilirsiniz.

Sirkadiyen Ritimle Uyumlu Kalın

Bir diğer sağlıklı zayıflama yöntemi ise sirkadiyen ritimdir. Sirkadiyen ritim, vücudumuzun iç saati olan hormonları düzenler. Ayrıca metabolizmanın gün içerisindeki aktivitelerinden sorumlu olan bir biyolojik mekanizmadır.

Uyku konusunda yaşadığınız problemler yani günde 5 saatten az uyumanın kilo almanızı sağlayan etkenlerden birisi olarak karşımıza çıkmakta. Az uyumak hem metabolizma hızımızı düzenleyen hem de iştahımızı düzenleyen leptin ve ghrelin hormonlarını olumsuz bir şekilde etkilemekte. Günün en az 6 ile 7 saatini uykuya ayırmayı sakın ihmal etmeyin. Uyku ritimlerinde yaşadığınız problemler içinde biorezonans tedavisini tercih ederek sizlere en uygun tedavi yöntemini bulabilirsiniz.

Stresinizi Kontrol Edin

Stresinizi Kontrol Edin

Stres artışı ile beraber gelen adrenalin ve kortizol hormonlarının aktivitesi ile iştahınızda büyük bir istek oluşacaktır. Hatta yaşayacağınız yemek ataklarının bile artmasını sağlayacaktır. Bunun önüne geçmek içinde yoga, meditasyon, nefes egzersizi, yürüyüş ve bahçede yürüyüş gibi sizlere iyi gelen etkinliklere vakit ayırmanız çok önemlidir. Çok düşük kaloriler ile tüketim yaptığınız diyetlerinde sizleri kötü etkilerek sizleri stres altına soktuğunu unutmayın. Bunun yanında mindful yeme konusunda da kendinizi geliştirmeniz önem göstermektedir. Sadece yemeğiniz ile ilgilenerek bu sırada ilgilenmekte olduğunuz telefon, bilgisayar ve televizyondan uzak durun.

Yavaş bir tempo ile yemek yiyin ve gıdaları ağzınızda iyi sindirin. Yemekten mutluluk duyduğunuz ürünler ile bağınızı koparmak yerine ara sıra tüketmeye devam edin. Gördüğünüz gibi sağlıklı şekilde zayıflama yöntemleri psikoloji alanıyla alakalıdır. Stres kontrolü içinde özel tedavi yöntemleri olan biorezonans ile daha sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Siz de bu yöntemleri uygulayarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Hayatınıza daha kaliteli bir şekilde devam edebilirsiniz. Sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında özellikle rezonans tedavi yöntemlerini deneyerek etkili çözümler elde edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması