koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Ruhsal Denge Bozukluğu
 1. Home
 2. Koşuyolu Rezonans
 3. Ruhsal Denge Bozukluğu
Ruhsal Denge Bozukluğu

Ruhsal Denge Bozukluğu

Gündelik hayatın keşmekeşliği fiziksel, zihinsel rahatsızlıklara neden olduğu gibi ruhsal denge bozukluğu da yaratabilir. İç benlik dengesi olarak da adlandırılan ruhsal denge, insana dair tüm bütünsel alanların merkezinde yer alır. Dolayısıyla en az fiziksel sağlık kadar beslenmesi ve tatmin edilmesi gerekir.

İçinde bulunduğumuz şartlar bazı zamanlarda zorlayıcı olur ve iç dengemizi bozar. Yeterlilik ve değerlilik olarak tatmin edilmediğinde bu denge bozulmaktadır. Dolayısıyla hayatımızı olumsuz yönde etkileyen bir negatif enerji haline dönüşür. İşte böyle zamanlarda ortaya çıkan ruhsal denge bozukluğunun tedavi edilmesi gerekir. Özetle dengelenmesi ve detoks yapılması gerekir. Peki ruhsal denge nedir, nasıl ortaya çıkar, ruhsal denge bozukluğu belirtileri nelerdir ve nasıl tedavi edilmektedir? Merak ediyorsanız sizi yazımızın devamını okumaya davet ediyoruz.

Ruhsal Denge Nedir?

Ruhsal Denge Nedir?Hangi alanda olursa olsun ortada bir denge problemi varsa, öncelikle nedenine bakmalısınız. Ancak ruhsal denge kavramını ilk defa duyuyorsanız anlamını dolayısıyla nedenlerini de bilmiyor olabilirsiniz. Hatta şu anda yaşadığınız sorunların nedeni bu olduğu halde bunun farkında olmayabilirsiniz. Ruhsal denge; bir bireyin tutum, davranış ve düşüncelerini etkileme potansiyeline sahip iç ve dış çatışmalarının uyum içinde yönetilme kabiliyetidir. Kısaca önceki tecrübeleri ile yeni bilgilerini hayatın akışında dengede tutmasıdır.

Psikolojik denge olarak da anılan ruhsal denge sizin aynı zamanda kendinizi geliştirmeye olan motivasyonunuzu temsil eder. Doğal hayatın akışı içerisinde herkes dengede olmayı hedefler. Çünkü iç dünyası ile çevresi arasında oluşan uyumsuzluklar dengesizlik doğurmaya başlar. Bu iki dünya arasında oluşan uyumsuzlukları kişinin aşması ise dengeyi getirir. Denge durumunu sağlamak için iki yolunuz vardır; biri tutarsız olan bu bilgi akışını görmezden gelmek, diğeri ise bu durumu yönetmektir. İç dünyanız ile dış dünya arasındaki tecrübe ve yeni öğrenilen bilgilerin uyum içinde olmasına ruhsal denge denir. Bu durum sağlanamadığın takdirde ortaya çıkan rahatsızlık ise ruhsal denge bozukluğu olarak adlandırılır.

Ruhsal Denge Bozukluğu Nasıl Ortaya Çıkar?

Ruhsal Denge Bozukluğu Nasıl Ortaya Çıkar?Ruhsal denge bozukluğu; zihinsel bir bozukluk olmadan ortaya çıkan psikolojik olarak iyi olmama halidir. Kişinin hiçbir fiziksel veya psikolojik sorunu olmadan yaşamdan tat almamasıdır. Yani psikolojik dayanıklılığının düşmesi ve tahammül duygusunun azalmasıdır. Günlük yaşam içinde farklı düzeylerde kalınan stres ile baş edememeye başlamasıdır. Dolayısıyla beraberinde yorgunluk, tükenmişlik, boş vermişlik gibi duygudurum bozuklukları yaşanmaya başlanır.

Ruhsal denge bozukluğu yaşayan kişi kendinin yetersiz olduğunu, her şeyin ters gittiğini ve gideceğini, kötü olacağını, her an hangi kötü bir olay ile karşılaşacağını düşünür. İşte bu aşama da ruhsal dengesizlik ortaya çıkar.

Tedavi edilmediği takdirde bir üst safhalara taşınarak ciddi fiziksel ve psikolojik şikayetlere neden olur. Hatta hayattan tat almama duygusu ile kendini yalnızlaştırmaya, günlük hayattan geri çekilmeye kadar ilerler. Devamında ise intihar olguları oluşacak düzeye ulaşabilmektedir. Bunun yanında bazen akıl hastalıkları bile bu psikolojik dengesizliğin bir sonucu olarak gelişir.

Ruhsal Denge Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?

Ruhsal Denge Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?Hayatın her alanı enerjiler ve dengeler üzerine kuruludur. İnsan mekanizması da dört farklı enerji üzerine işleyişini sağlıklı bir şekilde yürütür. Manevi, duygusal, zihinsel ve fiziksel bu enerjilerin bütünü dengeli olduğu zaman genel ferah söz konusudur. Bunun yanında bu enerjilerin düzeyi, negatif veya pozitif olması kişiden kişiye değişir. Aynı zamanda dönemsel ve anlık değişimlerde yaşanabilmektedir. Fakat uzun süreli bu enerji akışlarında blokajlar oluşması hem fiziksel hem de psikolojik olarak dengelerin bozulmasına neden olur. Dolayısıyla çeşitli hastalıklar ortaya çıkar. Çıkan hastalık veya şikâyet durumları ise enerjilerin negatif olması, şiddetli ve ne kadar uzun süreli olduğuna göre değişir.

Ruhsal denge bozukluğu yaşayan kişiler hayattan zevk almamaya başlarlar. Nitekim depresyona girmek için ilk adımını atar. Bunun yanında bu sorun farklı kişilerde farklı belirtilerle kendini gösterebilmektedir. Yaşanılan bu uyumsuzluk durumu sizin kendinizi gerçekleştirmenize engel olur. Bunun yanında her ne kadar belirtiler değişse de ortak olanlar vardır.

Yaygın Görülen Ruhsal Denge Bozukluğu Belirtileri

 • Uzun süreli ve sürekli depresif ve üzgün olma hali,
 • En ufak bir talihsizlikte kendini şansız ve çaresiz hissetme,
 • Zaman içinde iştahsızlık veya iştahın çok artması,
 • Uyku düzeninde bozulmalar, az veya çok uyuma ve uykudan yorgun kalkma,
 • Yemek yeme, duş, diş fırçalama gibi kişisel bakım dahil günlük rutin olan basit görevlerin zor gelmesi,
 • Başkalarıyla iletişim kurmak istemekten kaçınma ve kendini soyutlama,
 • Umutsuz hissetme,
 • Uzun süreli halsizlik ve yorgunluk yaşama,
 • Kas ağrıları,
 • Dış koşullara aşırı duyarlılık ve abartılı tepki verme,
 • Kendini geliştirme ve motivasyon olma isteğini kaybetme,
 • Aşırı duygusal olma,
 • Sürekli iç huzursuzluğu ve can sıkıntısı yaşama,
 • Her şeye karşı önyargılı olma,
 • Kendini sürekli kurban gibi hissetme,
 • Çevresindekilerin mutsuz olmasından mutlu, mutlu olmalarından ise rahatsız olma,
 • Kendini mutlu edeceği veya ilham vereceğine inandığı hiçbir eyleme yanaşmama,
 • Sürekli olarak kalbinin sızladığı hissini yaşama,
 • Genel anlamda her olaya karşı hissizleşmeye başlama,
 • İstemeden iğneleyici konuşma ve bu durumu kontrol altına almama,
 • Her sabah kalktığında bugün kötü ne olacak diye düşünme, yaygın belirtiler arasındadır.

Ruhsal denge bozukluğu yaşayan bireylerin gösterdiği bu belirtilerin şiddeti kişiden kişiye değişebilir. Bazı kişilerde tamamı, bazılarında ise birkaç tanesi görülür. Hatta son aşamaya gelinceye kadar sessizce ilerleyebilmektedir. Ancak durum ne olursa olsun dengenin kurulması gerekir.

Ruhsal Denge Nasıl Sağlanır?

Ruhsal Denge Nasıl Sağlanır?Yukarıda da tanımladığımız gibi ruhsal denge bozukluğu kişinin enerjetik durumunun bozulmasıdır. Zor bir durum gibi görünse de tedavi edilmesi sayesinde büyük avantaj elde edilebilir. Örneğin rezonans terapileri kişinin ruh hali üzerinde düzelmeler sağlama şansı sunar. Bu teknikte öncelikli olarak psikolojik sorunların çözümü hedeflenmektedir. İyileşme sağlandıktan sonra ise fiziksel sorunlarda da kendiliğinden düzelme görülür.

Rezonans terapileri Koşuyolu Rezonans gibi profesyonel bir uygulayıcı tarafından yapıldığında ruhsal denge bozukluğunu tedavi sağlayabilir bir tekniktir. Üstelik ilaçsız ve kimyasal uygulama olmadan bunu sağlar. Bloke olmuş ve negatif enerji akışınızı tersine çevirerek dengede olmanıza yardımcı olur. Ruhsal detoks olarak da tanımlanan bu yöntem ile kişinin enerjetik yapısı olması gereken gibi doğal haline gelir. Dolayısıyla yaşadığı şikayetler ve belirtiler ortadan kalkar.

Rezonans terapileri ruhsal denge bozuklukları yaşayan kişilerin enerjilerine odaklanarak yaşadığı sorunları tedavi etmeyi amaçlayan bir alternatif tıp yöntemidir. Kişideki enerji faktörünü ele alarak ilaçsız yapılan bu terapi, kişinin ruhsal ve fiziksel olarak iyi hissetmesine yardımcı olur. Ruhsal denge bozukluğu ile gelişen, aşırı iştah veya iştahsızlık, uyku düzeni bozukluğu, depresyon gibi sorunları tek bir kalemde tedavi edebilir. Bunun yanında anksiyete, korku ve kaygı sorunlarınız da varsa kişinin hayatını zorlaştıran bu koşullarda da fayda sağlar.

Koşuyolu Rezonans size, genelde 4 terapi seansta ruhsal denge bozukluğu sorununuzdan kurtulma şansı verir. Üstelik yan etkilerinin olmaması ve pratikçe uygulanması ile katılımcılarına farklı avantajlar da sunar. Çünkü zamandan tasarruf ettirirken, komplikasyon geliştirme riski olmaması ile güvenli bir tedavi sağlar. Katılımcıların ilk seanstan itibaren faydaları görmesi ise hem psikolojik hem de fiziksel sorunların aşılabileceğine olan inancı artırır.

Ruhsal Denge Bozukluğu ve Rezonans

Ruhsal Denge Bozukluğu ve RezonansDSÖ tarafından desteklenen alternatif tıp tekniklerinden biri olan rezonans terapileri, katılımcıya ilaç yükü getirmez. Dolayısıyla bu terapi alınırken diğer organlar ilaçtan zarar görmez. Genel anlamda 45 dakikalık 4 terapi sonrası sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak, bazı durumlarda ek bir seansa ihtiyaç duyulur. Böylelikle zihnin olumsuz eğilimlerinden ve rahatsız edici düşüncelerinden tamamıyla arınması mümkün. Böylece hayatınızda enerji akışı normale dönerken, hayattan zevk almaya başlarsınız.

İnsanoğlu genel anlamda fiziki sağlığını korumak adına diyet, egzersiz, uyku ve kişisel bakım gibi birçok faktörü düşünür ve elinden geldiği kadar uygular. Ancak konu psikolojik sağlık oldu mu, büyük sorunlar yaşadığı zaman sağlığını kaybettiğinin farkında varır. Oysa ruhsal sağlığında aynen fiziksel sağlık gibi beslenmesi ve tatmin edilmesi gerekir. Aksi takdirde fiziksel sağlığınızı korumak için harcadığınız tüm çabalar, yaşayacağınız ruhsal denge bozuklukları ile boşa gidebilir.  Oysa ruhsal sağlık asla şansa bırakılmamalıdır.

Eğer sizde yaşamdan zevk almamaya başladıysanız, karamsarsanız ve bunların fiziksel yansımalarını yaşıyorsanız rezonans terapileri ile pratikçe 4 seansta sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Koşuyolu Rezonans olarak sizlere en iyi hizmeti vermeye ve sorunlarınızdan kurtulmanıza yardım etmeye hazırız. Eğer kendinizi karanlıklar içerisinde hissediyorsanız ve nasıl ışığı açmanız gerektiği konusunda tereddütler yaşıyorsanız bize danışabilirsiniz. Sizi aydınlığa çıkartmamız için elimizi tutabilirsiniz.

Ruhsal detoks ile ruhunuza ve dolayısıyla fiziksel sağlığınıza kötü gelen her duyguyu dışarı atarak bu yükten kurtulabilirsiniz. Böylelikle iyi olanlara yer açarak hayatınızı yaşanası kılabilirsiniz. Unutmayın! Ömür denilen şey size bir kere veriliyor! Siz varsanız dert de var deva da ama siz yoksanız hiçbiri yok. O yüzden sağlığınızın kıymetini bilin ve ruhsal detoks olup tüm negatif blokajlardan arının. Ardından da yaşamanın keyfine varın.

Hayattaki çeşitli problemlerin iç benlik dengesini bozmasıyla ortaya çıkan ruhsal denge bozukluğu kişinin gündelik yaşamını olumsuz etkiler. Bu yüzden bu bozukluğun tedavi edilmesi gerekir. İlaçla yapılan tedaviler kişinin iç organlarına zarar verme ihtimali taşır. Fakat Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış alternatif tıp yöntemi rezonansta böyle risk yoktur. Ruhsal detoks olarak da adlandırılan tedavi sayesinde kişi kendisini ağır bir depresyona sürükleyen ruhsal denge bozukluğundan kurtulur. Ruhun en yalın biçimde iyileştirilmesi için kullanılan rezonans pratik dört tedavinin ardından kişiyi sağlığına kavuşturur.

Ruhsal denge bozuklukları ciddiye alınması gerekilen bir durumdur. Kişiye göre akıl hastalığına ya da intihara kadar giden bir tarafı vardır. Bu yüzden denge bozukluğu yaşayan biri bir uzmana başvurarak tedavi olmalıdır.  Ruhsal denge bozukluğu olan kişilerin yardım alması şarttır. Psikiyatrist ya da psikolog da kişinin başvuracağı ilk adrestir. Alanında uzman olan bu doktorlar hastanın yıpranan ruhunu çeşitli terapiler ve ilaçlarla iyileştirmeye çalışır.  Fakat ilaç kullanmak istemeyen hastalar bir rezonans tedavisini gerçekleştirecek uzmanlara da başvurabilir.

Ruhsal denge bozukluğu yaşayan bir kişi tedaviye başladığında içinde bulunduğu duruma göre farklı ilaçlar kullanır. Antidepresan, uyku ilaçları gibi çeşitli ilaçlar psikiyatrist tarafından hastaya verilir. Bu ilaçlar hastanın ruhsal durumunu iyileştirirken, onun dinginleşmesine de yardımcı olur. İlacın türü ve kullanılan doz hastaya göre belirlenir. Fakat ilaçlar zihni iyileştirirken iç organlara zarar verebilir. Böyle durumlarda hastanın rezonans tedavisinden faydalanma seçeneği vardır. Rezonans tedavisinde ilaç kullanımı yoktur fakat bir terapi kadar etkilidir.

4-Ruhsal Denge Bozukluğu Olan Bir Kişi Kendini Nasıl Koruyabilir?

Hayatın akışı insanın karşısına beklenmedik durumları getirir. Bu durumlar kişinin ruhsal dengesini doğrudan ya da dolaylı olarak etkiler. Ortaya çıkan durumlara karşı kişi duygu ve düşüncelerini, tepkilerini kontrol altında tutamıyorsa ruhsal bir dengesizlik yaşar. Bu dengesizlikten uzak kalmak için kişi olanları görmezden gelebilir fakat bu çok da sağlıklı bir seçenek değildir. Hayatta meydana gelen iç ve dış etmenlere uyum sağlayıp, onları yönetmek ise ruhsal dengeyi bozukluktan korumak için ideal yöntemdir.

Ruhsal denge bozukluğu ile mücadele eden kişilerin tedavileri esnasında başvurulan yöntemler çoğunlukla terapi ve ilaç içerir. Kişiye göre seçilen tedavi yöntemleri arasında Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı rezonans da bulunur.Kişinin enerjisini doğrudan etkileyen ruhsal denge bozukluğu rezonans tedavisi sayesinde ilaçsız bir biçimde tedavi edilir. Kişinin enerjisine odaklanarak yapılan bu tedavi ile denge bozukluğunun beraberinde getirdiği anksiyete, uyku, iştah problemleri çözülür. Kişinin ruh sağlığı bu yöntemle iyileşir.

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

CAPTCHA image

Bu, spam’ı önlememize yardımcı olur, teşekkür ederiz.

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması