koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Biorezonans Terapisi
  1. Home
  2. Koşuyolu Rezonans
  3. Biorezonans Terapisi
biorezonans terapisi

Biorezonans Terapisi

Biorezonans terapisi, vücudun patolojik olan elektromanyetik titreşimlerini yakalayıp, özel bir cihaz ve bilgisayar yardımıyla düzeltip, vücuda geri döndüren bir terapi sürecidir.

Biyorezonans terapisinin, bir tarafı Geleneksel Çin Tıbbının bazı temellerine dayanır (elektroakapunktur).  Diğer tarafı da temellerini modern fiziksel bilgiden alır ve etkisini bioenerji yöntemiyle gösteren yeni nesil terapi yöntemlerinden biridir. Biyorezonans tedavisi, vücudun yaydığını elektromanyetik salınımları salınımları düzenleyen bir iyileşme(detoks/toksinlerden arınma) sürecidir. Bu elektromanyetik titreşimler, elektrotlar aracılığıyla hastadan toplanan verilerin bilgisayar ortamında analiz edilip, düzenlendikten sonra hastaya geri verilmesi sayesinde patolojik salınımlar ortadan kaldırılarak bireyin iyileşme süreci takip edilir.

Biyolojik rezonans terapisi, her insanın kendine özgü, normal (sağlıklı) ve patolojik (hastalıklı) parçalardan oluşan çeşitli titreşimlere sahip olduğu temeline dayanır. Vücuttaki bu titreşimler elektromanyetik olduğundan, bir çeşit “feeler” (elektrotlar) kullanılarak tespit edilebilir ve terapi cihazına yönlendirilir. Cihaz, hastadan gelen bu titreşimleri alır ve elektronik ortamda ayırır. Daha sonra cihaz patolojik titreşimleri “temizler” ve sağlıklı sinyalleri tekrar vücuda geri gönderir.

Biorezonans terapisi tekniği

Semptomlara ve soruna bağlı olarak, terapist elektrotları şahsın alın bölgesine, ellerine veya hastanın ayaklarına olmak üzere farklı noktalara bağlar. Bunlar vücudun titreşimlerini emer ve bu titreşimleri cihaza iletir. Burada, hastadan gelen sinyallerin içinde herhangi bir patolojik sinyalin varlığı analiz edildikten sonra, bir çıkış elektrodu (cihazdan hastaya geri giden kablo) yardımıyla harmonik terapi titreşimleri terapiye gelen kişiye geri gönderilir.

Biorezonans terapisinin uygulanma alanları

Günümüzde en sık bağımlılık (sigara, alkol,madde ve karbonhidrat) terapilerinde kullanılan biorezonans yöntemi, bunun yanı sıra birçok şikayette de kullanılabilir.

Günümüzün en büyük sağlık problemlerinden biri olan obezitede ve sigara bağımlılıklarında da kullanılabilir.

Aynı zamanda stresten kurtulma ve ruhsal detoks amacıyla da kullanılabilmektedir.

Biorezonans terapisinin yan etkisi var mıdır?

Biorezonans terapisi güvenli bir terapi yöntemi olup dünyada yaklaşık 30 yıldır, ülkemizde ise 2005 yılından beri kullanılmaktadır. Bilinen ve bildirilen herhangi bir yan etkisi yoktur. Yeterli klinik çalışma olmadığı için gebelerde ve kalp pili olan kişilerde kullanılması uygun değildir.

Bu gönderiyi paylaş

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması