koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Kanser Şeker Sever
  1. Home
  2. Koşuyolu Rezonans
  3. Kanser Şeker Sever
kanser-seker-sever[1]

Kanser Şeker Sever

Glukoz başta KANSER olmak üzere bir çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Hazırlayan: Diyetisyen Şevval Şahin

Kanser Şeker Sever

Basit Şeker Tüketimi

Monosakkaritler, karbonhidratların en küçük yapı taşını oluştururlar ve basit şekerler olarak adlandırılırlar. Basit şeker grubu içerisinde en çok bilinen ve besinlerde en yaygın olarak bulunanlar glukoz, galaktoz ve fruktozdur. Basit şekerler, tüketilen gıdaların vücutta parçalanması sonucu oluşmaktadır. Ancak günümüzde özellikle gıda sanayide işlenmiş şekerler yaygın olarak kullanılmaktadır. Piyasada paketli yiyecekler, tatlılar, pastalar, kekler, meşrubatlar, çikolatalar, bisküviler gibi işlenmiş ürünlerde yüksek oranda basit şeker  bulunmaktadır.

Basit şekerler sindirime uğramadıkları için tüketildikten kısa bir süre sonra kana karışarak kan glukoz düzeyinin yükselmesine neden olurlar. Kan glukoz düzeyindeki dengesizlikler vücutta insülin salınımının artmasına, bu durumda zamanla insülin direnci ve diyabete yol açabilmektedir.
Basit şeker tüketimi kan glukozunu bir anda yükseltebileceği gibi bir anda düşmesine de sebep olmaktadır. (rebound hipoglisemi) Bu durum baş dönmesi, halsizlik, çarpıntı, terleme, sinirlilik gibi durumlara, aynı zamanda ani açlık nöbetlerine ve sonrasında aşırı besin tüketimine neden olmaktadır.

Basit şekerin fazla miktarda tüketilmesi vücutta yağ olarak depolanmasına neden olur ve bu durum sonucunda obezite, kalp damar problemleri, karaciğer yağlanması, Tip 2 diyabet, hipertansiyon, hiperlipidemi, metabolik sendrom, uyku apnesi ve KANSER gibi sağlık problemleri görülebilmektedir. Basit şeker tüketimi aynı zamanda unutkanlığa, depresyona, cilt problemlerine, erken bunamaya ve de bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olabilmektedir. Yapılan çalışmalarda basit şeker tüketimini sınırlamanın kronik hastalıklara yakalanma riskini azalttığı görülmüştür.
***
Rezonans terapileri ile 3 seanstan oluşan paketimizle ŞEKER BAĞIMLILIĞINIZA son verebilir, ve basit şekerlerin yol açtığı kronik hastalıklardan kurtulabilirsiniz.

Detaylı bilgi için;

0 542 432 44 55
0 216 545 45 55

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması