koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Bilinçaltı Zayıflama Telkinleri İşe Yarar mı?
  1. Home
  2. Koşuyolu Rezonans
  3. Bilinçaltı Zayıflama Telkinleri İşe Yarar mı?
Bilinçaltı Zayıflama Telkinleri İşe Yarar mı?

Bilinçaltı Zayıflama Telkinleri İşe Yarar mı?

Kilo verme sürecinizde az yemek yemeye, detoks suları içmeye ya da spor yapmaya dikkat ettiğiniz halde kilo veremiyorsanız bilinçaltı zayıflama telkinleri ile psikolojik olarak bu sorunu çözebilirsiniz. Zaten zihinsel gücü kullanmadan kilo vermek pek mümkün olmayabiliyor. Kilo vermek istediğinizi önce zihinsel olarak kabul etmeli, sonra fiziksel olan aktivitelere geçmelisiniz.

Böylelikle başarıya ulaşabilirsiniz. Zira beynin desteğini almadan çeşitli yöntemler uygulamaya başlarsanız, yüksek bir ihtimalle başarıya ulaşamazsınız. Beyninize zayıflayacağınızı kabul ettiremezseniz diyet programınızı kısa bir süre uygulasanız bile, sonra yine aynı hataları yapmaya devam edersiniz.

Sıkı bir diyet programıyla ciddi oranda bir kilo verseniz bile, bilinçaltı zayıflama telkinleri kullanmadıkça verdiğiniz kilonun tamamına yakın bir kısmını geri alırsınız. Bu noktada yapacağınız en önemli hareket, bu işi beyninizde bitirmek olur.

Zayıflamak Yerine İdeal Kiloya Ulaşmak Terimini Kullanmak

Beynimiz, bizi korumak için programlanmıştır. Bu sebeple ona olumsuz mesajlar vermek yerine, pozitif cümlelerle yaklaşmalısınız. Zayıflamak kelimesini kullandığınız takdirde beyniniz kendini kapatır ve sizi korumaya alır. Zira zayıflamak kelimesi olumsuz bir anlam çağrıştırır. Bu yüzden zayıflamak gibi olumsuzluk hissettiren kelimeler yerine ideal kiloya ulaşmak, ideal vücut ağırlığına ulaşmak gibi olumlu hisler çağrıştıran kelimeleri tercih edebilirsiniz.

Bu sayede beyninize olumlu mesajlar iletmiş olursunuz. Böylelikle spor yaptığınız ve yediklerinize dikkat ettiğiniz halde kilo verememe gibi sorunlar yaşamazsınız. Kilo vermeye karar verdiğinizde her şeyden önce beyninizin programlarına uygun kelimeler kullanmalısınız.

Çünkü kelimeler çok güçlüdür ve hayatımıza tahmin ettiğimizden de çok etkileri olur. Olumlu kelimelerle cümleler kurarak bilinçaltı zayıflama telkinleri ile zihinsel gücünüzü yönetmeye başlarsanız, kalıcı kilo vermenin ilk adımını atmış olursunuz. Bu sayede kendinizi boşa kürek çekiyormuş hissini yaşamaktan da kurtarırsınız.

Kilo Vererek Ulaşmak İstediklerinizi Zihninizde Canlandırın

Bilinçaltı Zayıflama Telkinleri İşe Yarar mı?

Hedeflerinizi zihninizde canlandırmak, kilo verme noktasında en büyük yardımcılarınızdan olur. Bir yolun sonunda varılacak nokta güzelse insan türlü zahmetleri çekmeye katlanabilir. Hayalinizdeki vücut yapısını, kilo verdikten sonra nasıl görüneceğinizi zihninizde canlandırmak bilinçaltı zayıflama telkinleri ile kilo vermenin önemli bir parçasıdır.

Ulaşacağınız ideal kilo ile giyeceğiniz kıyafetleri, o kıyafetlerin üzerinizde nasıl duracağını, kıyafetlerin size nasıl yakışacağını düşünmek de zihin gücüyle kilo verme aşamasında sizin için destekleyici bir güç olur. Siz bunları düşününce mutlu olursunuz, beyniniz de mutlu olur ve dolayısıyla sizi de mutlu sonuçlara ulaştırır. Bilinçaltı zayıflama telkinleri ile beyninizin desteğini alarak çıktığınız bu yolda elde edeceğiniz sonuçlar da daha garantili ve tatmin edici olur.

Kilo verdikten sonraki görüntünüzü ve kıyafetlerinizin içinde nasıl duracağınızı hayal edip bunu sürekli tekrarlamak bu yolda atacağınız en önemli adımlar arasında yer alır. Beyniniz bunu kabul ettiğinde, önünüzdeki engeller de birer birer yok olur.

Spor Yapmaktan Vazgeçmeyin

Bilinçaltı Zayıflama Telkinleri İşe Yarar mı?

Spora çok büyük heveslerle başlayan kişilerin çoğu spor yapmayı çok uzun sürdüremez, kısa bir süre sonra bırakır. Çok yüksek hedefler koyarak spora başlayanlar, çok çabuk yorulurlar. Bu yüksek hedefler sayesinde ideal kilolarına en kısa sürede ulaşacaklarını düşünürler. Siz onlardan olmayın.

Spor yapmayı hayatınızın bir parçası haline getirirseniz, günlük alışkanlıklarınızdan biri de bu etkinlik olur. Bunu başarabilmek için ise yine bilinçaltı zayıflama telkinleri ile spor yapmayı önce beyninizde halletmeniz, zihninize kabul ettirmeniz gerekir. İdeal kiloya ulaşmak için spor yapmanız gerektiği konusunda beyninizi ikna ettikten sonra çok efor gerektirmeyen egzersizlerle spora başlayabilirsiniz. Zamanla bu egzersizleri artırarak spor yapma alışkanlığı kazanabilirsiniz.

Spor yapmayı alışkanlık haline getirmeniz için yapmanız gerekenlerden biri de bahaneler üretmemektir. Bir gün yorgunluğunuzu bahane edip sporu ihmal ederseniz ertesi gün de başka bir bahane bulmak için beyninizi kodlayabilirsiniz. Beyninize her gün az da olsa bunu yapmalıyım diyerek olumlu mesajlar göndermelisiniz.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuzda ve küçük adımlarla spor yapmaya başladığınızda zamanla spor yapmayı yemek yemek gibi hayatınızın bir alışkanlığı haline getirdiğinizi görebileceksiniz. Küçük adımlarla başladığınız egzersizleri zamanla hem zorlanmadan hem de daha hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

Her Gün Tartılmaktan Vazgeçin

Bilinçaltı Zayıflama Telkinleri İşe Yarar mı?

Diyet yaparken en sık düşülen hatalardan biri de her gün tartıya çıkmaktır. Bu hataya ve beyninizi paniğe sokmaya son verin. Zira her gün ciddi kilolar vermeniz imkânsız olduğu için, vücudunuzdan giden ağırlığın az olduğunu görmek canınızı sıkabilir. Bu da bilinçaltı zayıflama telkinleri ile kilo verebilmek için doğru bir yöntem değildir. Tartıldığınız zaman aralığını uzatırsanız 1 – 2 kilo gibi ciddi kilolar verdiğinizi gördüğünüzde beyninize de olumlu mesajlar iletmiş olursunuz.

Böylelikle kilo vermek için yaptığınız eylemlere devam etmek için kendinize güç verirsiniz. Çünkü başardığınızı görmek, beyninizde de yankısını bulur. Beyniniz de sizi korumaya ve mutlu etmeye programlandığı için spor, dikkatli beslenme ve detoks suları içme konusunda size telkinler sunmaya devam eder.

Sabredin

Kilo vermek ve spor yapmak, yazıldığı kadar kolay olmayabilir. Sabır ve emek isteyen eylemler olduğu için birkaç günde ya da haftada ideal kiloya gelmeyi beklememelisiniz. Belki de yıllardır aldığınız kiloları yok edip istediğiniz vücut ölçülerine ulaşmaktan bahsediyoruz. Yıllarca alınan kiloların birkaç ayda yok olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Bu yüzden bilinçaltı zayıflama telkinleri ile beyninize sabırlı olmanız gerektiğini kabul ettirmelisiniz. Sonra ise her şeyin yavaş yavaş normale dönmesini beklemelisiniz. Zaten normal ve sağlıklı olan da budur. Bir anda verilen kilolar aynı hızda geri alınır, daha da kötüsü ciddi sağlık sorunlarına da sebep olabilir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak ise sabır ve emek gerektirir ama sonucu kalıcı ve huzur verici olur.

Olumlu Düşünün

Bilinçaltı Zayıflama Telkinleri İşe Yarar mı?

Spor yapabilmek ve bilinçaltı zayıflama telkinleri ile kilo verebilmek istiyorsanız zihninizi olumsuz düşüncelerden uzak tutmalısınız.  Örneğin ne kadar uğraşsam da zayıflayamıyorum cümlesi yerine ben ideal kiloma ulaşmak için uğraşıyorum ve başarılı oluyorum cümlesi olumsuz pek çok şeyi olumluya döndürebilir.

Çünkü düşünceleriniz hangi yönde olursa beyninizde de aynı yönde yankısını bulur ve hayatınıza da o yönde etki eder. Olumlu düşünürseniz mutlu olmanın ve amacınıza ulaşmanın yolunu bir şekilde bulursunuz. Olumsuz düşüncelerle ilerlemeye çalışırsanız hayatınız da aynı yönde şekillenir ve bir süre sonra olumsuzluklar peşinizi bırakmamaya başlar.

Her girişiminiz başarı olmak zorunda değil, neticede insansınız. Fakat kilo verme konusunda olumsuz bir girişimde bulunduğunuzda bunun üzerinde durmak ve kendinizi olumsuzluğa sürüklememelisiniz. Bu sefer olmadı ama diğer seferde olmaması için hiçbir sebep yok, diyerek bilinçaltı zayıflama telkinleri ile yeniden başlamalısınız. Böyle yaptığınızda beyniniz de sizin en büyük yardımcınız olacak ve birlikte aşamayacağınız engel kalmayacak.

İstikrarlı Olun ve İdeal Vücut Ölçülerinizin Keyfini Çıkarın

Bilinçaltı Zayıflama Telkinleri İşe Yarar mı?

Uyguladığınız tüm bilinçaltı temelli zayıflama telkinleri ve ideal kilonuza ulaştınız. Şimdi bu telkinleri bırakıp eski yaşamınıza dönmeyi mi düşünüyorsunuz? Böyle düşünüyorsanız yanlış yoldasınız demektir. İdeal kilonuza ulaştıktan sonra da beyninize olumlu mesajlar göndermeye, pozitif kelimeler kullanmaya ve sabırlı olmaya devam etmelisiniz.

İdeal kilonuza ulaştınız diye artık dikkatli beslenmeyi, spor yapmayı bırakırsanız bu kısır döngünün içinden çıkamama ihtimalinizi artırırsınız. Bu noktada istikrarlı olmak da en az uyguladığınız bilinçaltı zayıflama telkinleri kadar önem arz ediyor. İstikrar meselesini de hallettikten sonra geriye ideal vücut ölçülerinizin keyfini çıkarmak kalıyor.

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması