koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Zayıflama Tüyoları Versek Nasıl Olur?
  1. Home
  2. Koşuyolu Rezonans
  3. Zayıflama Tüyoları Versek Nasıl Olur?
Zayıflama Tüyoları Versek Nasıl Olur?

Zayıflama Tüyoları Versek Nasıl Olur?

Hayatımızın belirli dönemlerinde kilolu belirli dönemlerinde ise zayıf olabiliriz. Kimi dönem kıyafetlerimizin içine giremezken, bazen bu kıyafetler içinde güzel ve fit gözükebiliriz. İnsanlar bazen kilo alır bazense verir. Bu oldukça normal bir süreçtir. Peki, kilolu olduğunuz dönemlerde zayıflamak için neler yapıyorsunuz? Zayıflama tüyoları nelerdir?’ merak ediyorsanız bu içerik tam size göredir.

Kilolarınız sizi rahatsız ediyor ve bir türlü kilolardan kurtulamıyorsanız belki de denemeniz gereken başka teknikler vardır. Her insanın bünyesi farklıdır ve aynı şekilde kilo vermeyebilir. İstediğiniz kiloya ulaşmanız için denemeniz gereken başka yöntemler olabilir. Sizler için hazırladığımız zayıflamak için tüyolar bu süreçte sizlere yardımcı olabilecek taktikleri içermektedir. Rezonans tedavisi gibi zayıflama sürecinde yararlanabileceğiniz pek çok yöntem bulunmaktadır. Peki, zayıflamak için neler yapabilirsiniz, diyet listenize eklemeniz gereken besinler nelerdir?

Rezonans Tedavisi Yönteminden Yararlanın

Alternatif tıp yöntemi olan rezonans terapisi, ilaç kullanmadan bağımlılıklardan kurtulmayı hedefleyen bir tedavi yöntemidir. Elektromanyetik frekanslar ile yeme alışkanlıklarınızı değiştirerek sizlere zayıflama imkânı sunar. Sadece zayıflama tüyoları kapsamında değil, aynı zamanda kötü alışkanlıklarınızda kurtulmak için de rezonans tedavisinden yararlanabilirsiniz. Kişiye zarar vermeyen bu tedavi yöntemi yaklaşık olarak 50 dakika sürmektedir. Bu tedavi yöntemi ile bağımlılıklar haricinde çeşitli alerjik rahatsızlardan da kurtulmanız mümkün hale geliyor.

Sabahları Mutlaka Kahvaltı Yapın

Sabahları Mutlaka Kahvaltı Yapın

İyi bir diyette mutlaka olması gereken öğün kahvaltıdır. Kahvaltı alışkanlığının zayıflamak için önemli olduğunu unutmayın. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı pek çok insan ihmal eder. Bunun sebebi ise kimi zaman uyku sersemliği olurken kimi zaman iş yoğunluğu olabilir.

Diyet listelerine bakacak olursanız günlük almanız gereken kalori miktarının çoğunun kahvaltıda olduğunu görürsünüz. Bunun sebebi ise günü daha zinde ve enerjik hissetmeniz içindir. Metabolizmanın çalışması ve zinde kalmanız için kahvaltıyı mutlaka yapıp evden çıkmalısınız. Kahvaltı yaparak daha düzenli bir şekilde kilo verileceğini unutmayın.

Protein Alımını Arttırın

İyi bir diyetin olmazsa olmazı tabii ki proteinlerdir. Zayıflama tüyoları hakkında konuşacak olursak proteinlerden mutlaka bahsetmemiz gerekir. Protein oranını arttırarak sağlıklı kilo verebilir ve kas kaybını önleyebilirsiniz.

Günde 100 gram et tüketerek diyetinize fayda sağlayabilirsiniz. Protein ile beraber faydalı sebzeler ve baklagilleri de diyetinize eklemeyi unutmamalısınız. Özellikle de kaslar için gerekli olan proteinler, vücut sağlığı için de oldukça gereklidir. Aynı zamanda et tüketimi sizleri bu süreçte daha çok tok tutmaya neden olur.

Tam Buğday Ekmeğini Tercih Edin

Tam Buğday Ekmeğini Tercih Edin

Yağlı poğaçalar, börekler ve beyaz ekmeklerin yerine daha sağlıklı ekmekleri tercih edin. Özellikle de tam buğday ekmeğinden yapılmış olan tostları tüketmeye özen gösterin. Yağlı hamur işleri tüketmek kilo vermek isteyen kişilerin yapması gereken son şeydir.

Yağ kilo verme sürecinin düşmanıdır ve mümkün olduğunca az ve sağlıklı yağları tüketmelisiniz.  Vücuda fazla yağ aldığınız zaman bu yağlar bazı bölgelerde kendisini gösterir. Bu durum da sizi daha kilolu gösterir. Bu yüzden yağ alımı için hamur işi ve kızartmaları tüketmemelisiniz. Zayıflama tüyoları olarak tam buğday ekmeğini tüketmenizi önermekteyiz.

Ara Öğün Olarak Meyve Tüketin

Ara Öğün Olarak Meyve Tüketin

Zayıflama süreçlerinde kimi zaman kendimizi pek çok besinden uzak tutarız. Özellikle bazı insanlar tatlı olmadan diyet yapmakta zorlanırlar. Bu süreçte elbette ki tatlı tüketimini minimumda tutmak gerekmektedir. Ara öğün olarak meyve salatası yapabilirsiniz. Canınız çok tatlı çektiği zamanlarda ise meyve salatalarına tarçın ekleyerek daha tatlı bir hale getirebilirsiniz.

Bunun dışında meyve suyu içmeyi seviyorsanız meyvenin kendisini yemenin daha tok tutacağını söyleyebiliriz. Meyveleri sıkmak yerine direkt olarak yerseniz bu sizi daha uzun süre tok tutacaktır. Bunun dışında meyveler vitamin ve mineral açısından oldukça zengin besinlerdir.

Süt Ürünlerini Tüketirken Dikkat Edin

Süt ürünlerini satın alırken kalori oranlarına bakmalısınız. Zayıflama tüyoları hakkında konuşacak olursak özellikle peynir ve yoğurt alımından bahsetmek gerekir. Bu gıdaları alırken az yağlı ya da light yoğurt almanızda fayda olacaktır.

Daha önce de söylediğimiz gibi yağlı besinler vücutta depolanarak sizleri daha kilolu göstermektedir. Bu yüzden süt ürünleri alırken de light olarak almaya çalışın. Yoğurt satın alırken sadece light olması değil, aynı zamanda kaymaksız olmasına da özen gösterin. Yağ tüketimi gibi kaymak tüketimi de kilo almanıza sebebiyet verebilir. Kilo verme sürecinde bu tür durumlara dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Şekerden Uzak Durun

Şeker sadece kilo aldırmaz aynı zamanda bağışıklık sistemi için de oldukça zararlı bir besindir. Bu yüzden sadece zayıflama döneminde değil, her zaman şekerden uzak durmaya çalışmalısınız. Diyet yaparken de şeker tüketimini minimumda tutmaya özen gösterin. Tatlısız yaşamayan kişiler için yine farklı zayıflama tüyoları mevcuttur. Evinizde tatlı yaparken şeker yerine bal kullanarak daha az kalorili tatlılar yapabilirsiniz.

Bol Bol Su Tüketin

Bol Bol Su Tüketin

Zayıflama süreci için en çok gerekli olan besin sudur. Su hayattır ve her gün mutlaka en az 1,5 litre içilmesi gerekir. Su tüketimi az olursa zayıflama da azalır. Bu yüzden günde en az 10 bardak su içerek diyetinize katkı sağlamalısınız. Yemeklerden en az 30 dakika önce, yemeklerden de en az 1 saat sonra su içerek zayıflama sürecini hızlandırabilirsiniz.

Yemekleri İyice Çiğnemeyi Unutmayın

Zayıflarken en çok dikkat ettiğimiz şey yediklerimizdir. Peki, yediklerimizi nasıl yediğimizi de hiç düşündünüz mü? Yemek yerken mutlaka uzun ve yavaş şekillerde çiğneme yapmalıyız. Yavaş yemek yemek belki de en önemli zayıflama tüyoları arasındadır.

Hızlı yemek yemek hem doyma hissinin geç gelmesine sebep olur hem de midenize zarar verir. Bu yüzden her ne yerseniz yiyin, mutlaka iyice çiğnemeyi unutmayın. Doyma sinyali beynimize 20 dakika sonra ulaştığı için yemekleri yavaş yemek zayıflama sürecinde önemlidir.

Asitli İçeceklerden Uzak Durun

Zayıflamak isteyen kişilerin mutlaka uzak durması gereken şeyler asitli içeceklerdir. Kola gibi hem şekerli hem de asitli içecekler sadece kilo almanıza değil aynı zamanda midenize de zarar verir. Bu içecekler çok fazla şeker içerir. Asitli oldukları için sindirimi de zorlaştırır. Bu yüzden asitli içecekler yerine maden suyunu ya da ev yapımı limonata gibi içecekleri tercih edebilirsiniz.

Bitki Çayı Tüketimini Arttırın

Bitki Çayı Tüketimini Arttırın

Doğada bulunan çoğu bitkinin bağışıklık ve sindirim sistemimiz için faydası bulunmaktadır. Zayıflama tüyoları verecek olursak mutlaka bitki çaylarından da bahsetmek gerekir. Kiraz sapı, sinameki, yeşil çay gibi çaylar metabolizmayı arttırarak kilo verme sürecinde yardımcı olmaktadır. Diyet listenize özellikle de yeşil çay gibi metabolizma arttırıcı çaylar ekleyerek zayıflayabilirsiniz. Ara öğünlerinizde günde iki fincan bitki çayı içerek açlığınızı da bastırabilirsiniz.

Akşam 6’dan Sonra Yemek Yemeyin

Akşam ve özellikle de gece yemek yemek kilo alımının başlıca nedenlerindendir. Akşam yemeğinizi yedikten sonra yemek yemek size ancak kilo aldırır. Zayıflamak istiyorsanız akşam yemeğinden iki saat sonra çay içebilirsiniz. Fakat tekrardan yemek yemek size ancak kilo aldıracaktır. Bu yüzden geç saatlerde yememeye özen göstermelisiniz. Bunun için alternatif tıp seçeneklerinden rezonans tedavi alarak akşam geç saatlerde yemek yeme alışkanlığından kurtulabilirsiniz.

Uyku düzeniniz olursa gece yemekten kaçınabilirsiniz. Çok geç yatarsanız gece acıkma ihtimaliniz de artacaktır. Bu yüzden zayıflama süresi boyunca erken uyumaya özen gösterin. Saymış olduğumu zayıflama tüyoları ve taktiklerine uyarak gece yemek yememeye özen göstermelisiniz.

Tabağınızın Boyutunu Ufaltın

Yemek yerken büyük tabak kullanmak her zaman daha fazla yemek koymaya sebebiyet verecektir. Psikolojik olarak kanıtlanmış olan bu durum sizi kilo almaya yatkın bir hale getirir. Yemek yerken ufak tabaklar kullanmak ve tabağınızı bu şekilde doldurmak çok fazla yemek yediğinizi ve doyduğunuzu hissettirecektir. Böylece ek olarak daha fazla kepçe yemek koymanıza gerek kalmadan doyma hissini alacaksınız. Rezonans tedaviye başvurduğunuzda tedavi süreciyle birlikte az yeme isteği zaten sizde oluşacaktır.

Mutlaka Egzersiz Yapın

Mutlaka Egzersiz Yapın

Zayıflama sürecinde egzersizinizi ihmal etmeyin. Egzersiz yapmak zayıflamanızı daha da hızlandırarak sizi daha zinde tutacaktır. Spor yapmayı sevmeyen kişiler için de alternatifler vardır. Sizler egzersiz yerine dans etmeyi deneyebilirsiniz. Günde 20 dakika dans ederek spor yapmış gibi kalori yakabilir ve bunu alışkanlık haline getirebilirsiniz. Dilerseniz arkadaşlarınızla anlaşarak bunu daha eğlenceli bir grup dansı haline de getirebilirsiniz. Fakat yorulmadan zayıflama tüyoları almak istiyorsanız sizlere rezonans tedaviyi öneririz.

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması