koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Zayıflama Egzersizleri Yapalım, 9 Harika Egzersiz Önerisi
  1. Home
  2. Koşuyolu Rezonans
  3. Zayıflama Egzersizleri Yapalım, 9 Harika Egzersiz Önerisi

Zayıflama Egzersizleri Yapalım, 9 Harika Egzersiz Önerisi

Günlük kalori ihtiyacımı karşılayalım, ama fazlasını almayalım diyenler aynı zamanda kendine şunu da söylemeli: O zaman haydi zayıflama egzersizleri yapalım! Çünkü kilo vermek için sadece beslenmeye dikkat etmek yetmez. Aynı zamanda -aslında her insan için- hayatın olmazsa olmazı egzersiz yapmakta önemlidir.

Egzersizi, sadece kilo vermek isteyenlerin değil, genellikle masa başında çalışan ya da evden hiç çıkmayan herkesin yapması gerektiğini bilmenizde yarar var. Çünkü ülkemizde kadınların yüzde 87’si, erkeklerin de yüzde 77’si egzersiz yapmıyor. Araştırmaların ortaya koyduğu bir gerçek daha var: Egzersiz yapmazsanız, ömrünüz kısalır.

Çünkü çalışmak ya da dinlenmek için gittikçe uzayan oturma süreleri, başta kalp damar hastalıkları olmak üzere diğer birçok kronik hastalığı tetikliyor. Egzersizin; kan dolaşımını hızlandırmaktan, diyabete direnci artırmaya kadar sayılamayacak kadar çok yararı bilinir. En iyi yaptığı şey ise yaşam sevinci ve iyimserliği artırmaktadır. Demek ki, mutluluğun ve kilo vermenin formülü egzersizden geçiyor.

Biorezonans Terapi İle Önce Beyninize Egzersiz Yaptırın

Egzersiz elbette en büyük yardımcınızdır ancak yeme alışkanlığınızı bırakamıyorsanız neye yarar! Tam bu noktada biorezonans terapi devreye girer. Fit bir vücuda kavuşup sağlıklı bir hayat sürmek için biorezonans terapi eşliğinde egzersizi önce beyninize, sonra da vücudunuza yaptırabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz vücuda çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

Şimdi size, hiçbir spor salonuna gitmeden evde, bahçede, balkonda ya da parkta rahatlıkla yapabileceğiniz 9 harika zayıflama egzersizleri önerisi vereceğiz ama buna bir de ekleme yapacağız. Ve o öneriyi en başa koyacağız ki, aslında her şeyin beyinle başladığını da hatırlatmaya yardımcı olsun. Zayıflama yolunda egzersiz programınıza biorezonans terapiyi de eklemenizi önererek sizin için hazırladığımız harika egzersiz önerilerini veriyoruz:

1.      Biorezonans Terapi: Zayıflamak Mümkün Mü?

Biorezonans Terapi: Zayıflamak Mümkün Mü?

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için zayıflama egzersizleri yapmak üzere yola çıkmışsanız, hayatınızın kararını vermiş olabilirsiniz. Ve mutlaka ki; ilk öğrenmeniz gereken şey, vücudunuzdan önce beyninizi hedefe odaklamak olmalıdır. Bu noktada biorezonans terapi ile zayıflama devreye girer.

Özel üretilmiş teknolojik tıbbi cihazlar ile sizi terapiye alır ve beyninizin alışkanlıklara neden olan bölgesine sinyaller göndererek beyninizin egzersizlerine hemen başlarız. Bu terapi, sizi daha az yemeye teşvik eder.

Buradan aldığınız ivmeyi egzersizle de destekleriniz mükemmel sonuç almanıza neden olur. Oturarak yapılan bu terapi doğrudan kalori yakmasa da yakılacak kalorileri tek tek gözüne kestirir. Egzersiz ile birleştiğinde biorezonans terapi ile zayıflamak elbette ki mümkündür.

2.      Plank: En Çok Kası Bu Hareket Çalıştırıyor

Plank: En Çok Kası Bu Hareket Çalıştırıyor

Plank duruşu nedir? Plank hareketi ya da duruşunun önceliği karın kaslarıdır. Kadın erkek herkesin sorun yaşadığı karın kasları için plank iyi bir yöntemdir. Ama sadece karın bölgesi değil, bacak, göğüs, kol ve kalça kasları da bu zayıflama egzersizleri arasındaki duruş sayesinde aktif olarak çalışır.

Etkili bir plank duruşu nasıl yapılır? Öncelikle egzersiz matının üzerine yüzükoyun uzanın ve dirsekleri omuz hizasına çekerek, yere 90 derece açı oluşturacak şekilde ayak başparmaklarınızla kendinizi dengeleyerek kollarınızdan kuvvet alarak doğrulun. Bu esnada topuktan boyun ve baş bölgesine kadar olabildiğine yere paralel kalmaya çalışın. Belinize kesinlikle yüklenmeyin ama kasların çalıştığını da hissetmeye çalışın. Setlerinizi bu şekilde omurganızı zorlamadan devam ettirin.

  1. Mekik Çekmek

Mekik Çekmek

Çoğu insanın hayatında egzersiz olsun ya da olmasın, bildiği en iyi hareket klasik mekik hareketidir. Karın kaslarını çalıştırdığı konusunda net veriler bulunan bu hareket, zayıflama egzersizleri arasında baş sıralara oynar.

Crunch (mekik) hareketi nasıl yapılır, diyorsanız hareket oldukça basittir. Matın üzerine uzanın, ellerinizi başınızın arkasına rahat şekilde koyun. Dizlerinizi topuğunuz yere basacak şekilde kendinize doğru çekin. Gövdenizi bacaklarınıza doğru kaldırın. Bunu nefes verirken yapın, geri uzanırken nefesinizi tazeleyin. Seti, omuriliğinizi ve belinizi zorlamayacak şekilde belirlerseniz, sağlıklı bir şey yapmış olursunuz.

4.      Bisiklet Mekik (Bicycle Crunch): Tüm Kaslarım Çalışsın Diyenlere…

Bisiklet Mekik (Bicycle Crunch): Tüm Kaslarım Çalışsın Diyenlere

‘Vücudu formda tutmak güzel bir şey ama zayıflama egzersizleri yaparak kaloriyi nasıl yakacağız?’ diyorsanız bisiklet mekik tam size göre… Bisiklet mekik nasıl yapılır, hemen anlatalım: Karın, kalça ve bacak kaslarını çalıştırıp, kalori yakmaya en çok yardım eden bu egzersiz için sırt üstü uzanmalısınız.

Başınızın arkasına ellerinizi rahat şekilde alın. Bacaklarınızı kendinize doğru çekin. Sağ dirseğinizi başınızla bir öne doğru iterken, dizinizi de tıpkı bisiklet pedalı çeviriyormuş gibi kendinize çekin ve dirsek ve dizi buluşturmaya çalışın. Kök karın kaslarını da çalıştıran bu hareketi tıpkı bisiklet sürer gibi devam ettirerek setinizi tamamlayın.

5.       Squat: Kalçaya Şekil Veren Daha İyi Bir Egzersiz Yok!

Kalça bölgesi kasları için harekete geçip zayıflama egzersizleri başlasın, diyenler için; alınan iyi sonuçlar nedeniyle popülerliği gittikçe artan egzersiz hareketlerinden biri de squat’tır. Kalça bölgesindeki yağları eritmek istiyorum, diyenler için squat nasıl yapılır, açıklayalım:

Bacaklarınızı omuz hizasında, ayaklarınızı da 45 derecelik açıyla açın. Topuklarınıza sağlam bastığınızda emin olun ve egzersiz boyunca gücü topuklarınızdan aldığınızdan emin olun. Başınızı dik ve ileriye bakar, kalçanızı da hafif dışarıya çıkarın. Sanki bir koltuğa oturuyormuş gibi nefes alarak çömelin, nefesinizi verip, kalkarak setinizi tamamlayın.

6.      İp Atlama: Çocukluğunuza Dönerek Zayıflayın

İp Atlama: Çocukluğunuza Dönerek Zayıflayın

Çok kalori yakarak, çok ter atarak zayıflama egzersizleri yapmak istiyorsanız, şimdi sizi çocukluğunuza götüreceğiz: İp atlama… İp atlamanın yararları saymakla bitmez. Vücudun belli bir bölgesini değil, her bölgesini çalıştıran ip atlama egzersizi, sadece kan akışını hızlandırarak kalp sağlığını korumakla kalmaz, aynı zamanda vücudun yağ yakmasını da sağlar.

Herhangi bir spor mağazasından alacağınız basit bir iple işe başlayıp ve hemen kilo vermeye ve sağlıklı yaşama geçiş yapabilirsiniz. İp atlamak çocukluktan gelen bir beceridir ve yapması çok basittir.

7.      En Etkili ve En Hızlı Kilo Verdiren Köprü Pozisyonu

En Etkili ve En Hızlı Kilo Verdiren Köprü Pozisyonu

Yine bizi çocukluğumuza götüren hızlı kilo verdiren egzersizler arasında üst sıralarda bulunan bir hareket, köprü pozisyonudur. Köprü pozisyonu nasıl yapılır, diye soruyorsanız çocukluğunuzu hatırlayın ve matın üzerine sırt üstü yatın.

Topuklarınızı kaldırmadan dizlerinizi kendinize doğru çekin. Elleriniz yanda yere paralel pozisyonda duruyorken, ayak tabanlarınızdan güç alarak, omurganızı da zorlamadan kalçanızı yukarı kaldırın. Bu hareketi 2-3 saniyede bir tekrarlayın ve setin tamamlayın. Basit gibi görünen bu pozisyon zayıflama egzersizleri arasında en çok yararı görülenlerden bir tanesidir.

8.      Şınav: En Eski ve En Etkili Yöntem

Zayıflamak için egzersizler arasında kol, bacak, sırt, kalça ve karın kaslarının hepsine hükmeden tek bir egzersiz var ve insanlar yıllardır bu hareketten vazgeçemiyor: Şınav… Klasik şınav, kimileri için çok zordur. Bu durum şınavın vücutta sağladığı yararlardan uzak kalacağımız anlamına gelmez, çünkü biz duvar şınav egzersizini yapacağız.

Öncelikle boş bir duvarın önüne gelin. Bacaklarınızı omuz hizasında açın ve avuç içlerinizin duvara temas edeceği kadar bir uzaklıkla duvara durun. Yere paralel yapılan şınav hareketinin aynısını duvara paralel olarak yapın. Bu hareket klasik şınav gibi vücudunuzu zorlamaz ve aynı etkiyi almayı sağlar. Egzersizleri geliştirip, kaslarınızı güçlendirdiğinizde klasik şınava da geçebilirsiniz.

9.      Ters V Hareketi (Inverted V Pipe): Hareket Kolay, Sonucu Mükemmel

zayıflama egzersizleri

Şınav kadar zor değil, plank kadar sert değil ama en az onlar kadar yararlı bir egzersiz türü inverted V pipe’tır, yani ters V hareketi. Bu hareket adını tıpkı söylendiği gibi V harfinden alır ama zayıflama egzersizleri arasında en beğenilenlerden ve en çok sonuç alınanlardan bir tanesidir.

Bu hareket sizi tam zorlamaz ama tam da istediğiniz zayıflık için kalça, karın ve bacak kaslarını inanılmaz çalıştırır. Oldukça basit ve etkili inverted V pipe hareketi nasıl yapılır? Matın üzerine yüzükoyun uzanın. Avuç içleriniz ve ayak parmak uçlarınız yere temas halindeyken kalçanızı yavaşça yukarı kaldırın ve ters bir V harfi pozisyonuna girin. Sonra kalçanızı indirin ve hareketi tekrarlayarak seti tamamlayın.

Rezonans Tedavi ile Yorulmadan Zayıflama

Bu hareketlerin her biri zayıflama egzersizleri içinde en çok tercih edilenleri ve en iyi sonuç alınanları arasında yer alıyor. Egzersiz yapmanın disiplinle ve istikrarla doğrudan bağlantısı olduğunu unutmayın.

Bu arada her türlü diyet listesini, spor önerisini denemiş ve artık yorulmuşsanız biorezonans terapi belki de ihtiyacınız olan şeydir. Bu terapi, manyetik dalgalarla beynin yeme dürtüsünü besleyen bölgesine ‘yeme!’ talimatları gönderir ve yeme alışkanlıklarınızı sağlıklı bir düzeye çekmeye yardımcı olur. Biorezonans tedavisi alternatif tıp kapsamında olup zayıflama egzersizleri ile kıyaslandığında daha kolay ve ağrısız yöntemdir.

 

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması