koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Bölgesel Zayıflama: Hedef Bölgenizdeki Yağları Nasıl Yakabilirsiniz?
 1. Home
 2. Genel
 3. Bölgesel Zayıflama: Hedef Bölgenizdeki Yağları Nasıl Yakabilirsiniz?
bölgesel zayıflama

Bölgesel Zayıflama: Hedef Bölgenizdeki Yağları Nasıl Yakabilirsiniz?

Şikayetçi olduğunuz kilonuzdan ve toplanıp birikmiş yağ kütlelerini yakmak için spor ve diyet yaptınız ancak sonuç alamadınız mı? Bölgesel zayıflama mümkün olup olmadığını mı araştırıyorsunuz? İşte bu yazımda bölgesel incelme hakkında merak ettiklerinizi size aktarmaya çalışacağım. Aldığımız kilolar özellikle ilerleyen yaşlarda vücudumuzun bazı bölgelerine yığılmaktadır. Bunun sonucunda hem görsel hem de estetik olarak kötü bir görüntüye neden olur. Dolayısıyla bu durumda kişi de kendini beğenmemeye yol açar. Ancak en önemlisi de sağlığımızı tehdit ederek hayati tehlikesi olan rahatsızlıklara davetiye çıkarabilmektedir. Bu sebeple bölgesel yağlanmalarınızdan kurtulmamız gerekir.

Bölgesel Zayıflama Mümkün Mü?

bölgesel zayıflama Bilindiği gibi herkes farklı vücut yapısına sahiptir. Dolayısıyla herkes aynı bölgeden kilo almaz. Biz kadınlar genellikle göbek, basen, kalça ve bel bölgesindeki yağlardan şikayetçiyizdir. Hatta bazı kişiler, ideal kilosunda veya fit sayılabilecek bir bedene sahiptir. Ancak buna rağmen kollarında, sırt, yan karın veya belin arka kısmında yağlanmalar vardır. Bu inatçı yağlanmalara, ne yazık ki düzenli olarak yapılan spor, diyet veya ağır antrenmanlar dahi bazen yeteri kadar yardımcı olmamaktadır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte zayıflamak için birçok ileri seviyede teknikler geliştirilmiştir. İşte bölgesel zayıflama yöntemleri de bölgesel yağlarından kurtulmak isteyenlerin derdine çare olan uygulamalardır. Bu teknikler sayesinde, biriken yağlardan kalıcı bir şekilde kurtulmak mümkündür. Özetlemem gerekirse istemediğiniz bölgedeki yağın erimesi için enerji yollayarak incelmesini sağlar. Böylelikle bu sağlıklı yöntemler sayesinde kısa süre içerisinde birikmiş yağlarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflamanın Zararı Var Mı?

Kendi adıma konuşmak gerekirse boyuma göre normal bir kiloya sahibim. Ancak göbek bölgemde bir türlü eritemediğim yağ birikmesi vardı. Bu yağ birikmesi de vücut şeklimin bozulmasına, beni olduğumdan daha kilolu ve estetik açıdan kötü bir görünmeme sebep oldu. Maalesef ki genetik olarak bölgesel yağlanmaya yatkın bir bedenim var. Yıllardır yağ yakan diyetler uygulamamın yanında çeşitli aletler kullanarak egzersizler yaptım. Ancak tüm bu uğraşılarıma rağmen göbek bölgemi kısa sürede istediğim kadar inceltemedim. En sonunda internet ortamında bölgesel zayıflama yöntemleri araştırmasına girdim. Yaptığım araştırmalar neticesinde bir uzmanla görüşerek en uygun tedaviyi oldum. Tedavi sürecimde göbek bölgesindeki yağ dokusu belli bir sürede vücuttan dışarı atıldı. Bu nedenle hiçbir travma yaşamadım ve doğal olarak kilo verdiğim için sağlığım da olumsuz etkilenmedi. Bununla birlikte kesi yapılmadan uygulanan yöntem sayesinde doku kaybı ve sayısal olarak yağ hücresi eksikliği de yaşamadım. Sonuç olarak bu medikal teknoloji sayesinde, bölgesel kilomla vedalaşarak istediğim sağlıklı ve ideal fiziksel görüntüme kavuşmuş oldum.

Bölgesel İncelme Hangi Durumlarda Yapılmaz?

Tüm bölgesel zayıflama uygulamaları, FDA onaylı, sonuç odaklı ve hasta memnuniyeti oldukça yüksek ameliyat gerektirmeyen yöntemlerdir. Ancak bu yöntemler her ne kadar risksiz olsa da bazı durumlarda kullanılması sakıncalı olabilmektedir. Özellikle hamilelerde, kalp pili kullananlarda, ciddi kalp sorunu ve kronik rahatsızlığı olanlarda bölgesel incelme yapılamamaktadır. Ayrıca tedavi edilecek bölgede metal protez bulunması uygulama yapılmasına engeldir. Dolayısıyla bu tür sağlık sorunlarınız varsa kesinlikle bir uzmandan tavsiyesi almalısınız. Böylelikle bir uzman rehberliğinde size en verimli ve en uygun uygulamanın hangisi olduğuna rahatlıkla karar verebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamalara yönelik tereddüt ettiğiniz veya merak ettiğiniz ne varsa uzmana sormaktan asla çekinmeyin.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Yaşadığım tecrübemden yola çıkarak vücudumuzun bazı bölgelerinde biriken yağlardan spor ve diyet ile kısa sürede sonuç almak zor olduğunu söyleyebilirim. Ancak bu uzun süreyi kısaltan daha etkili ve hızlı bir şekilde bölgesel incelme sağlayabilen birçok yöntem vardır. Vücudumuzdaki inatçı yağlardan kurtulmak ve zayıflamak için uygulanan etkili yöntemler şu şekildedir;
 • Yağ aldırma operasyonu olarak da bilinen liposuction
 • Bölgenin sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlayan soğuk lipoliz
 • Radyo dalgalarıyla yağları eriten radyofrekans uygulamaları
 • Yağları parçalayarak vücuttan atılmasını sağlayan lazer uygulaması
 • Bölgenin zayıflamasına, şekillenmesine ve toparlanmasına yardımcı olan saten vücut germe
 • Vücuttaki kasların kasılmasını sağlayarak yağ yakımı gerçekleştirebilen emsculpt
 • Vücuda hiç temas etmeden gerçekleştirilebilen vanquish me
Bölgesel zayıflama uygulamaları genellikle bölgesel sıkılaşma, incelme, toparlanma ve genç bir görünüm sağlayabilmektedir. Ancak bu yöntemlerden başarılı bir sonuç almanın en kısa yolu ise vücudun sıkılaşma ve incelmeye uygun yapıya sahip olmalıdır. Dolayısıyla bu alt yapının oluşturmak için uygulamaya ek olarak egzersiz takviyesi ve dengeli beslenme şarttır. Siz de benim gibi bir uzman ile konsültasyon yaparak vücudunuza en uygun bölgesel incelme yöntemini belirleyip tedaviye başlayabilirsiniz. Uzman kadrosuyla Koşuyolu Rezonans hedeflediğiniz kiloya ulaşmada size alternatif yöntemler sunar. Kısa sürede ameliyatsız teknikler ile hayalinizdeki kiloya ulaşma şansı verir.
Uzman Diyetisyen Yeşim Çetin Çolak
Uzman Diyetisyen Yeşim Çetin Çolak

2017 yılında Nurcan Gündüz Güzellik Merkezinde, 2018 yılında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünün projesinde, 2019 yılında Koşuyolu Rezonans’ta uzman diyetisyen olarak görev almıştır. 2020 yılından beri Dr. Mürsel Yavuz Kliniğinde uzman diyetisyen olarak görevine devam etmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

5 Responses

 1. You can devinitely seee yor enthusiassm iin tthe article
  youu write. Thhe arena hppes forr mor passionatye writers sch aas you whho aren’t afraid too sayy hhow they believe.
  Alll the time foklow yolur heart.

Leave a Reply

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması