koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Hipnozla Zayıflama Mümkün Mü?
  1. Home
  2. Koşuyolu Rezonans
  3. Hipnozla Zayıflama Mümkün Mü?
Hipnozla Zayıflama Mümkün Mü?

Hipnozla Zayıflama Mümkün Mü?

Pek çok insan hayatı boyunca en az bir kez zayıflama sürecine girmiştir. Bazı insanların sindirim sistemi hızlı çalışırken bazı kişilerin metabolizması o kadar hızlı olmayabilir. Bu yüzden kişiden kişiye göre kilo verme süreçleri farklı olabilir. Kilo verme konusunda başarısız olanlar, beyin obeziteliği durumunu aşamayan kişiler için alternatif bir çözüm olan hipnozla zayıflama yöntemi, uzun zamandır uygulanan bir tedavidir. Bu hipnoz yöntemi uyku ve uyanıklık hali arasındaki telkin ile davranışları değiştirme yöntemidir. Peki, bu yöntem ile zayıflamak mümkün müdür, hipnoz kimler için uygundur?

Duygusal Açlık Durumu

Duygusal açlık insanın stres altında, korktuğunda ya da mutlu olduğu zamanlarda yemeğe yönelmesi durumudur. Bu durumun altında bilinçaltındaki sıkıntılar yatar. Duygusal açlığın önüne geçebilmek için bilinçaltını temizlemek ve arındırmak gerekir. Bu durumdan kurtulmanın bir çaresi hipnoz yöntemidir.

Hipnoz sayesinde ideal kiloya ulaşabilir ve aklınızdaki yemek düşüncelerinden arınabilirsiniz. Hipnozla zayıflama yöntemi için ilk olarak tıbbı muayeneler yapılır ve kişinin herhangi bir hastalığı olup olmadığını araştırılır. Daha sonra yemek yemenin altında yatan sebepler araştırılarak hipnoz yöntemi belirlenir. Her boş anında yemek yemek isteyen kişiler için bu tedavi yöntemi mantıklı olabilir.

Hipnoz (Telkin) Yöntemi Nedir?

 Hipnoz (Telkin) Yöntemi Nedir?

Beynimiz uyku halindeyken ya da uyanık olduğu zamanlarda birbirinden farklı dalgalar yayar. Bu dalgaların boyları birbirinden farklıdır. Hipnoz ise bu dalga boylarının yakalanmasıyla gerçekleşen bir yöntemdir. Uyku ve uyanıklık arasındaki kişilerin beyinleri bilinçli bir seviyede olmasına rağmen hipnoz edilmeye müsaittir.

Bu süreçte hipnoz edilen kişi gerçek ile gerçek olmayanın ayrımını yapamaz hale gelir. Bu durumda hipnozda olduğunu fark etseler de uyanınca bunu daha bilmelerine rağmen önemsemezler. Günümüzde zayıflamak için de yapılan hipnoz türleri bulunur. Hipnozla zayıflama yöntemi ile kişinin bilinçaltı temizlenerek yemek yememesi gereken durumlar hakkında bilgilendirme yapılır.

Sadece Hipnozla Kilo Verilir Mi?

Hipnozla kilo verilir mi ya da yalnızca bu yöntemle kilo verilir mi diye düşünüyorsanız ilk olarak neden kilo aldığınızı bilmeniz gerekmektedir. İnsanlar bazen kötü beslenme alışkanlıkları yüzünden kilo alırken, bazen ise hormonal durumlar yüzünden kilo alabilir. Hormonal durumlar ve çeşitli hastalıklar yüzünden kilo alıyorsanız hipnozla zayıflama yerine tedavi yöntemini tercih etmelisiniz.

Çeşitli hastalıklar yüzünden kilo alan insanların ilk olarak uzman bir doktora gözükmesi ve hastalık yüzünden kilo almamak için özel diyetleri uygulaması gerekir. Fakat kötü beslenme alışkanlığınız varsa ve kilo almanızın sebebi buysa o halde hipnoz düşünülebilir. Aynı zamanda hipnoz yöntemi ile beraber hayatınıza spor da katarak kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Zayıflamak istiyorsanız ilk olarak hipnotize edilmeden önce problemlerin temeline inmek gerekir. Kilo vermek isteyen fakat bir türlü veremeyen kişilerin sorunları;

  • Diyete uymamak,
  • Spor yapmaktan kaçınmak,
  • Aç kalmaya dirençsiz olmak,
  • Psikolojik sorunlar,
  • Gece yemek gibi sıralanabilir.

Bu problemlerin üstüne hastalıklar da eklenince sadece hipnoz yeterli olmaz. Hipnozla zayıflama yönteminden yararlanmak için kronik bir rahatsızlığınız olup olmadığını öğrenmeniz önemlidir. Daha sonra hipnoz yöntemine başvurabilir ve deneyebilirsiniz.

Rezonans Tedavi Yöntemi Nedir?

Rezonans Tedavi Yöntemi Nedir?

Bir alternatif tıp yöntemi olan rezonans tedavisi, ilaç kullanmadan bağımlılıklardan kurtulmak için uygulanan bir yöntemdir. Bu tedavi hipnozla zayıflama yönteminden daha farklıdır. Rezonans ile beyne elektromanyetik frekanslar gönderilerek alışkanlıklardan kurtulma hedeflenir. Rezonans tedavisi biorezonans isimli cihaz ile uygulanır. Bu cihaza vücudunuza zarar veren maddeler yerleştirilir ve algılanan frekanslar üzerinde bir ters çevirme işlemi yapılır. Bu işlem sonucunda ise vücudunuza geri frekans gönderilerek bağımlılıklara karşı bir bariyer kurulması hedeflenir.

Rezonans Tedavisi İle Zayıflama

Zayıflamak için bir alternatif seçenek olan rezonans tedavisi, kötü yemek alışkanlıkları konusunda da etkili bir yöntemdir. Yememeniz gereken besinlerin frekansını biorezonans cihazı algılayarak doğada bulunan frekanslarını vücuda tanıtır. Bu şekilde vücudunuz bu besinleri almaktan vazgeçerek zayıflama konusunda sizlere yardımcı olur.

Hipnoz Yöntemi İle Zayıflama Kimler İçindir?

Hipnoz Yöntemi İle Zayıflama Kimler İçindir?

Bilinçaltımızda yatan ve kaynağını bilmediğimiz sıkıntılar bizlere kilo aldırabilir. Bazı durumlarda her ne kadar çabalasak da kilo veremeyebiliriz. Bu durumda psikolojik sorunlar da beraberinde gelerek bizleri mutsuz birisi yapabilir. Bu tür durumlarda hipnoz yöntemiyle zayıflama gibi farklı yöntemlere başvurabiliriz.

Zayıflama isteğiniz çoksa ve spor ile diyeti destekleseniz bile kilo veremiyorsanız bu yöntem mantıklı olabilir. Hipnoz yöntemi ile bilinçaltı kontrol altına alınır ve telkine tabi tutulur. Böylelikle hipnozla zayıflama yöntemiyle sorunlarınıza yönelik telkinler yapılır ve bilinçaltınızda yatan kilo vermeyi engelleyen sebepler ortadan kaldırılabilir. Kaldırılabilir dememizin asıl sebebi hipnozun kesin bir sonucu olmamasıdır. Bazı kişilerde oldukça etkili olurken bu yöntemin bir garantisi olmadığını söylemek gerekir. Hipnoz yönteminden gerçekten faydalanmak için zayıflayacağınıza inanmanız ve kendinize bir söz vermeniz önemlidir.

Açlık Üzerinde Hipnozun Etkisi Nedir?

Açlık Üzerinde Hipnozun Etkisi Nedir?

Son zamanlarda zayıflama konusunda sıkıntı yaşayan, spor ve egzersiz programlarına bağlı kaldığı halde zayıflayamayan insanlar hipnoz tekniğinden yararlanmıştır. Hipnoz yöntemi günümüzde alternatif tıp olarak kabul görmüş bir tedavidir ve pek çok rahatsızlık ile başa çıkabilme konusunda etkilidir.

Özellikle de kötü alışkanlıklardan, sigara ve alkol gibi bağımlılıklardan kurtulmak için hipnoz yöntemi sıklıkla kullanılmaktadır. Bilinç, hipnoz etkisi altına girdiği zaman bilinçaltına erişir ve aslında istenilen düşüncelerin gerçekleşmesi konusunda yardımcı olur. Bilinçaltı her daim uyanıktır ve gerçek olanın farkındadır. Bazı durumlarda ise bilincin uyarılması ve aktifleştirilmesi gerekebilir. Hipnozla zayıflama da tam olarak bunu amaçlar. Bilinçaltında yatan düşüncelerin aktivitelere dönüşebilmesi için kişi uyarılır. Bu sayede bilinçaltı kontrol altına alınır ve zayıflama konusunda bir adım atılmış olunur.

Hipnoz Yöntemi ile Bilinçaltındaki Sebepler Nasıl Kaldırılır?

İnsanların kilo almasının pek çok nedeni olabilir. Kimi zaman depresyon yüzünden kilo alırken kimi zaman ise kronik rahatsızlıklar yüzünden kilo alabiliriz. Kilo verme süreci ise herkeste yine değişken olur. Bazı insanlar diyetisyen ile kolayca zayıflarken bazıları ise ne yaparsa yapsın istediği kiloya ulaşamayabilir. Bu durum oldukça sinir bozucu olabilir. Birçok insanda özgüven problemleri de yaratabilir. Başarısız hissettiğiniz zaman daha fazla yemeğe ve kilo almaya müsait olursunuz. Peki, kilo verme konusunda neler yapılabilir? Hipnozla zayıflama gerçekten mümkün müdür?

Hipnoz ile zayıflama tedavisi aşamasında beyne yapılması gereken egzersizler ve de sağlıklı diyet programlarının gerekliliği iletilmektedir. Bu şekilde metabolizma kişinin kilo verme konusunda yardımcı olur. Aynı zamanda bilinçaltı uyarıldıktan sonra sağlıklı bir şekilde kilo da verilir. Çünkü metabolizma sadece kilo vermekle kalmaz, aynı zamanda size zarar verecek kadar kilo verilmesi konusunda da bir bariyer oluşturur. Böylelikle olmanız gereken kiloya ulaşabilir ve daha kaliteli hayat yaşayabilirsiniz.

Hipnoz Ne Kadar Sürede Zayıflatır?

 Hipnoz Ne Kadar Sürede Zayıflatır?

Bu süreç yani hipnozla zayıflama herkeste farklı olabilir. Herkeste hipnozun etkisi farklı olabilir. Çünkü hipnoz kişinin ruh halini etkileyen bir yöntemdir. Bu yüzden herkeste nasıl sonuçlara sebebiyet vereceğini anlamak mümkün değildir. Her bireyin zayıflamasına engel olan bazı sebepler vardır. Bu sebepler kimi zaman depresyon gibi psikolojik hastalıklarken kimi zaman aşırı yemek yeme durumudur. Hipnoz yöntemi öncesinde bu durumları açıklığa kavuşturmak gerekir. Daha sonra eğer psikolojik sorunlar varsa bunlar ortadan kaldırılmalıdır. Psikolojik sorunları ortadan kaldırmak kilo verme konusunda hipnoza yardımcı olur.

Hipnoz yöntemi ile zayıflama süreci herkeste değişiklik gösterebilir. Bunun için direkt bir süre vermek doğru olmaz. Kimi kişiler tek seans ile olumlu sonuçlar alırken bazı kişilerin bilinçaltına girmek için birden fazla seans gerekebilir. Hipnoz tekniğiyle zayıflama seansları genel olarak çok uzun sürmez ve kişi bu durumdan rahatsızlık duymasın diye hassasiyete önem gösterilir. Emin sonuçlar için 3 ile 4 seans arası hipnoz yapmak gerekebilir. Hipnozun etki edip etmediğini ise birkaç ay sonrasında anlaşılır. Kısacası hipnozla zayıflama yöntemi belirli bir süreç ile kısıtlanamaz.

Hipnoz ile Rezonans Tedavisinin Farkı Nedir?

Hipnoz yönteminde herhangi bir elektronik cihaz kullanılmazken rezonans tedavi yönteminde elektromanyetik titreşimlerden yararlanılır. Hipnoz kişinin uyku ve uyanık hali arasındaki dönemde uygulanmaktadır. Rezonans tedavisinde ise böyle bir ayrım yoktur. Rezonans yönteminde vazgeçilmek istenen alışkanlıklar frekans yöntemiyle vücuda tanıtılırken, hipnoz yönteminde daha çok bilinçaltına girilerek alışkanlıklardan uzaklaşmanız sağlanır. Bu iki yöntem birbirinden farklı bir zayıflama yöntemi sayılabilir. Kimi insanlar hipnozla zayıflama ile daha iyi kilo verebilirken, kimileri ise rezonans tedavisini daha faydalı bulabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması