koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Biorezonans ile Uyku Problemi Nasıl Çözülür?
  1. Home
  2. Genel
  3. Biorezonans ile Uyku Problemi Nasıl Çözülür?
Biorezonans ile Uyku Problemi Nasıl Çözülür?

Biorezonans ile Uyku Problemi Nasıl Çözülür?

Saatlerce uyumaya çalışıyor ancak bir türlü uykuya dalamıyorsanız, uyku esnasına sık sık uyanıyor ve verimsiz bir uyku uyuduğunuzu düşünüyorsanız biorezonans yöntemi ile tanışmalısınız. Vücutta oluşan frekansları eşleştirerek ağrısız ve ilaçsız bir şekilde tedavi eden biorezonans ile uyku problemi ortadan kalkıyor. Bu sayede kaliteli ve verimli bir uyku süreci ile daha dinç ve sağlıklı bir hayata merhaba diyebiliyorsunuz.

Ama öncesinde sağlıklı bir uykuya engel olan nedenleri keşfedelim.

Uyku Probleminin Nedenleri Nelerdir?

Uyku Probleminin Nedenleri Nelerdir?

Tıp dilinde insomni olarak bilinen uykusuzluk gece uykusunda meydana gelen azalma ya da kalitesizleşme olarak bilinir. Gündelik yaşamı büyük ölçüde olumsuz etkileyen uyku problemi bir süre sonra beyin fonksiyonlarından kalp damar sağlığına kadar geniş alanda tahribata neden olur. Uykusuzluğa neden olan durumlar kişiden kişiye değişmekle birlikte yaşın ilerlemesine bağlı olarak daha sık görülür.

Duygu Durum Bozuklukları

Kişilerde görülen kaygı, stres ve diğer duygu durum bozuklukları nedeniyle uykusuzluk ortaya çıkar. Zihnin ve bedenin aşırı uyarılmasına bağlı olarak gelişen bu durum bir süre sonra uykuya dalamama, uyanınca yeniden uyuyamama ve sık sık uyanma olarak kendini gösterir. Ayrıca kişilerde kas ve eklem ağrıları da görülür.

Uykudan Önce Yemek Yeme

Uyku öncesinde vücudun uyarılmasına neden olan yemek yeme alışkanlığı fiziksel açıdan uyku sorunlarına neden olur. Mide halen tüketilen besinleri sindirmeye çalıştığında dolayı vücudun tamamı aktif bir şekilde çalışmaya devam eder. Bu durum ise uykuya geçişi zorlaştırır.

Uykudan Önce Çay Kahve Tüketilmesi

İçerisinde kafein gibi uyarıcı maddelerin bulunduğu çay ve kahve türü içecekler vücudun uyarılmasına sebep olur. Bu nedenle uyku öncesinde içecek tüketimine dikkat etmek gerekir.

Uyku Saatlerinin Düzensiz Olması

Vücudun çalışmasını kolaylaştıran belirli rutinler vardır. Bu rutinlerden biri de uyku saatleridir. Vücut uyku saati yaklaşmaya başladığında gevşer ve uykuya hazır hale gelir. Ancak uyku saati düzensiz olan bir insanda herhangi bir rutin olmadığı için uykuya geçişte sıkıntılar yaşanır.

Huzursuz Bacak Sendromu

Uyku esnasında vücut hareketsiz bir şekilde kalır. Bacaklar ise bu hareketsizliği gidermek adına uyku esnasında hareket etmeye çalışır. Bacağın aşırı uyuşması ve karıncalanması ile kişiler uyku sırasında sık sık bacaklarını hareket ettirmek ister. Bu durum ise uyku esnasında bölünmelere neden olur.

Çevresel Faktörler

Sağlıklı bir uyku uyuyabilmek için çevrenin elverişli özelliklere sahip olması gerekir. Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk bir ortamda uyku problemi daha sık görülür. Aynı şekilde ışıklı ya da gürültülü ortamlarda da uyku sorunları yaşanır.

İlaç Kullanımı

Bazı ilaçlar kişilerde aşırı uyku isteğine neden olarak düzensiz uyku aralıkları oluşmasına zemin hazırlar. Gündüz uykusuna dalma ve gece uyuyamama şeklinde kendini gösterebilir. Kimi ilaçlar ise vücudun uyarılmasına neden olduğu için geceleri sık sık uyanmaya neden olabilmektedir.

Alkol ve Sigara Tüketimi

Normalin üzerinde alkol ve sigara tüketilmesi kişilerin uyku düzenini bozarak uykuya dalmasını zorlaştırır. Aşırılıkların azaltılması ile uyku sorunları büyük ölçüde hafifler.

Şimdi temelinde bu nedenlerin olduğu uyku sorununa çözüm olan biorezonansın ne olduğuna bir bakalım.

Biorezonans Nedir?

Biorezonans yöntemi vücuda bir telefondan yayılan frekansın binde biri kadar frekans vererek dokulardaki sorunların önlenmesini ve sağlıklı dokuların güçlendirilmesini sağlar. Enerji tıbbı içerisinde bulunan biorezonans herhangi bir ilaç kullanmadan ve acı çekmeden uygulanır.

Sağlıksız dokulardan yayılan frekanslar özel bir frekans cihazı yardımıyla vücuda tekrar gider. Vücut yayılan sağlıksız frekansı tekrar aldığında bağışıklık sistemini uyararak zararlı hücrelere karşı savaş açar. Sonuç olarak bağışıklık güçlenirken zararlı dokular yok olur. Tüm dünyada büyük bir hızla yayılan biorezonans yöntemi ilaç kullanılamayan rahatsızlıklarda etkili olur.

Biorezonans ile Uyku Problemi Tedavisi

Biorezonans ile Uyku Problemi Tedavisi

Frekans göndererek vücuttaki sorunları ortadan kaldıran biorezonans yönteminin etkili olduğu alanlardan biri de uyku problemleridir. Uykusuzluğa doğrudan bir etkisi bulunmayan biorezonans uygulaması, uykusuzluğun nedenlerini ortadan kaldırmayı amaçlar. Bu sayede uykusuzluk sorununun kaynağını yok etmiş olur.

  • Biorezonans yöntemi duygu durum bozukluklarının giderilmesinde etkili bir uygulamadır. Stres, panik atak, depresyon ve aşırı kaygılanma gibi durumlara bağlı oluşan uykusuzluğun giderilmesini sağlar.
  • Bağımlılıkların ortadan kaldırılmasında da etkili olan biorezonans uygulaması sigara ve alkol tüketiminden kaynaklanan uykusuzluğu giderir.
  • Kas, eklem ve sinir hücrelerinde oluşan ağrı, uyuşma ve karıncalanma şikayetlerinin giderilmesinde biorezonans yöntemi etkilidir. Huzursuz bacak sendromu ve diğer kas- eklem ağrılarının ortadan kaldırılması ile uyku problemi de çözüme kavuşur.
  • Bağışıklığın güçlenmesini sağlayan biorezonans tedavisi ile uyku süreleri düzene girer. Özellikle gün içerisinde uykuya dalma ve gece uyuyamama gibi sorunlar da bu yöntem ile ortadan kalkar.

Bütün bunlar sayesinde kişi rahat bir uyku çekme şansı yakalar.

Kronik Yorgunluklar için Biorezonans Tedavisi

Kronik Yorgunluklar için Biorezonans Tedavisi

Kendini her zaman yorgun ve halsiz hissetme durumu olarak ortaya çıkan kronik yorgunluk hali kişilerde yaşam kalitesini düşürür. Sürekli bir hal alan bu yorgunluk durumu nedeniyle kişilerin gündelik işlerinde aksamalar meydana gelir. Aynı zamanda her zaman uyumak ve dinlenmek isteme durumu kaçınılmaz bir hal alır. Biorezonans tedavisi ise kronik bir hal alan yorgunluğun temelinde yatan rahatsızlığa etki eder.

Fibromiyalji, depresyon, stres gibi farklı rahatsızlıkların devamı olan kronik yorgunlukta vücuda verilen frekanslar ile sorunlu bölgeler tespit edilmiş olur. Bu bölgelere gönderilen ters frekanslar sayesinde yorgunluğun etkileri azalır ya da tamamen ortadan kalkar. Ayrıca biorezonans yöntemi ile vücutta ilaç kullanımına ya da tüketilen besinlere bağlı olarak gelişen ağır metal birikimi de temizlenir. Vücudun daha dinç olmasını sağlayan bu temizlik sonrasında yorgunluk büyük ölçüde azalacaktır.

Biorezonans yöntemi yorgunluğun etkilerinin daha sık görüldüğü ayak, bel, kol ve sırt bölgelerindeki ağrıları azaltmaya da yardımcıdır. Genel anlamda vücudun bütün bölgelerini ve özel olarak da bu alanları rahatlatarak kişilerin daha dinç olmasını sağlar. Uyku problemi için ideal bir çözüm olan biorezonans sayesinde kişi tatlı rüyalara dalabileceği bir uykuya merhaba der.

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

CAPTCHA image

Bu, spam’ı önlememize yardımcı olur, teşekkür ederiz.

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması