koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Duygusal Yeme Nedir?
  1. Home
  2. Koşuyolu Rezonans
  3. Duygusal Yeme Nedir?
Duygusal Yeme Nedir?

Duygusal Yeme Nedir?

Ruhsal Dengeleme Seansları ve Duygusal Beslenme

Doyma amaçlı yapılmayan, fizyolojik olan açlık hissini bastırma amacı bulunmayan her türlü yeme davranışı duygusal yeme olarak adlandırılır. Çoğunlukla kişilerde bir durum veya duygu ile başa çıkma yöntemi olarak karşımıza çıkar. Mutsuz hissettiğimizde dolabı açıp yüksek kalorili bir yiyeceğe veya çikolataya yönelmemiz de bunun bir örneğidir.

Bunun dışında stres, öfke, endişe gibi duygu durumlarda da yemek yiyerek başa çıkma oldukça karşılaştığımız bir durumdur. Kliniğimizde kişilerin gıdalarla olan fizyolojik bağının dışında bu gıdalar ile kurulan duygusal bağ üzerine de çalışıyoruz. Biliyoruz ki kişide gelişen yanlış/sağlıksız yeme davranışı bireyi bütünsel olarak ele alıp çözümleyebileceğimiz bir durum ve ruhsal dengeleme seansları bu noktada oldukça önemli bir rol oynuyor.

Duygusal Yeme Nedir?

Seansta Hedeflediklerimiz

Birbirini etkileyen/tetikleyen ve kısır bir döngü şeklinde gerçekleşen bir diyagram da olabilir. Seanslar öncesi ve sırasında sizin için duygusal yeme döngüsünü belirler ve yeme davranışı üzerinde durmaktan ziyade sizi duygusal yemeye iten duyguyu (örn stres, öfke) belirler ve bu duygu durum üzerinde, ruhsal dengeleme tekniklerimiz ile çalışır ve b davranışını kontrol altına almayı hedefleriz.

Sağlıklı Günler.

Uzm Klinik Psikolog Nesli Dönmez

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması