koşuyolu rezonans

+90 216 545 45 55

Bağışıklık Güçlendirici Doğal İlaçlar
  1. Home
  2. Koşuyolu Rezonans
  3. Bağışıklık Güçlendirici Doğal İlaçlar
bağışıklık güçlendirici doğal ilaçlar

Bağışıklık Güçlendirici Doğal İlaçlar

Bağışıklık güçlendirici doğal ilaçlar vücudun silahı gibidir.

Güçlü bir bağışıklık sisteminin hastalıklara karşı ne kadar etkili bir silah olduğu kuşkusuz. İnsan vücudunun muhtelif hastalıklar, enfeksiyonlar ve sağlığımızı tehdit eden diğer dış etkenlere karşı bir savunma yöntemi vardır. Bu sistemi bağışıklık sistemi olarak adlandırıyoruz. Bağışıklık sistemi yalnızca vücudumuzu hastalıklara karşı korumakla kalmamaktadır. Aynı zamanda var olan mikroplara karşı da direnç göstererek daha hızlı iyileşmemize olanak sağlar.

Özellikle güneşten yeterince verim alamadığımız kış aylarında bağışıklık sistemimiz zayıflar. Bağışıklık sistemimizin zayıflaması yorgunluk başta olmak üzere soluk cilt rengi ve enerji düşüklüğü gibi belirtiler gösterir. Bunlara ek olarak, eklem ağrıları ve enfeksiyonlara karşı vücudu savunmasız bırakır.

Güçlü bir bağışıklık, vücudumuzu bulaşıcı hastalıklardan ve virüslerden korumak için adeta bir kalkan görevi görüyor. Aynı zamanda güçlü bir bağışıklık enerjimizi daha verimli ve etkin kullanmamızı sağlamaktadır.

Bağışıklık Sisteminin Zayıf Olduğunu Nasıl Anlarız?

bağışıklık güçlendirici doğal ilaçlarVirüslerin ne zaman vücudumuzu ziyaret edeceği belirsiz olduğundan dolayı bağışıklık sistemimizi sürekli olarak güçlü tutmak oldukça önemlidir. Bağışıklık güçlendirici doğal ilaçlar, takviyeler, sağlıklı beslenme düzeni ve düzenli egzersiz ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Bağışıklık sisteminizin zayıf olduğunu düşünüyorsanız özellikle bağışıklık güçlendirici doğal ilaçlar ile bağışıklık sisteminizi dengede tutmalısınız. Bedeninizi gözlemleyerek siz de bağışıklık sisteminizin yeterince güçlü olup olmadığını anlayabilir ve böylelikle bağışıklık güçlendirici doğal ilaçlar yardımıyla denge sağlayabilirsiniz.

Peki, bağışıklık sisteminizin takviyeye ihtiyaç duyup duymadığını kendinizin tespit edebileceğini biliyor muydunuz?

Bağışıklık sisteminin zayıf olduğu durumlarda vücudunuz fiziksel olarak bunun sinyalini verecektir. Eklem ağrıları, şişlikler, hazımsızlık, ciltte kuruluk ve soluk cilt rengi hastalığın belirtileri arasındadır. Ayrıca, saç dökülmesi, saç derisinde oluşan hassasiyet, yorgunluk hissi, dikkat eksikliği, odaklanmada zorlanma da belirtilere eklenebilir. Tüm bu belirtilere ek olarak hızlı yorulma, soluk alıp vermede yaşanan güçlükler ve sürekli olarak uykusuzluk hali bağışıklık konusunda bir problem olduğunu göstermektedir.

Bu saydığımız belirtileri gözlemlediğinizde doğal takviyeler ve bağışıklık güçlendirici doğal ilaçlar ile vücudunuzun doğal savunma mekanizması olan bağışıklığı güçlendirebilirsiniz. Böylelikle hastalıklara karşı doğal bir direnç mekanizması oluşturursunuz.

Bağışıklık Sistemini Ne Bozar?

Vücut direncinin düşük olması; çoğunlukla beslenme şekli ve yaşam tarzınızla doğrudan bağlantılıdır. Özellikle bilinen bir kronik hastalığınız veya doğuştan gelen bir sağlık probleminiz yoksa bağışıklık sisteminizin zayıf olmasının nedenini dış etkenlerle alakalı olması olasıdır.

Alkol ve sigara kullanımı, kirli havaya maruz kalma ve uzun süre uykusuzluk bağışıklık sistemini bozmaktadır. Aynı zamanda yüksek karbonhidratlı beslenme düzeni, bilinçsizce yapılan diyetler ve ideal vücut kitle endeksinin altında kalacak şekilde kiloya sahip olmak da etkilemektedir. Bunlar, bağışıklık sistemini bozan başlıca nedenlerdir.

Yaşam tarzınızda ve beslenme düzeninizde yapacağınız değişikliklerle çevresel faktörlerin neden olduğu bağışıklık sistemi bozukluğunu düzeltebilirsiniz. Bu noktada bağışıklık güçlendirici doğal ilaçlar vücut direncini yükseltme konusunda en büyük yardımcınız olacaktır.

Vücudunuz bağışıklık sisteminizin zayıf olduğuna dair sinyaller vermeye başladıysa önlem almanız gerekmektedir. Hazırlayacağınız bağışıklık güçlendirici doğal ilaçlar ile siz de hastalıklara karşı doğal mekanizmanızı güçlendirebilirsiniz. Böylelikle fiziksel olarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Bağışıklık Güçlendirici Doğal İlaçlar

Kuşkusuz güçlü bir bağışıklığın en büyük destekçisi dengeli ve yeterli beslenmekten geçer. Her besin kendi içerisinde farklı besin değerlerine sahiptir. Bu nedenle besin değeri yüksek ürünlerle beslenme çeşitliliğinizi arttırarak bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz.

Et, süt ürünleri, karbonhidrat, protein, probiyotik, bitkisel yağlar, gibi zengin besinler tüketmelisiniz. Bunlar, bağışıklık sisteminizi yaz kış güçlü tutarak sizi hastalıklara karşı daha dirençli bir hale getirecektir.

Vücudumuzun dörtte üçünü oluşturan suyun vücudumuza olan faydalarını saymakla bitiremeyiz. Hayat kaynağı olan suyun bağışıklık güçlendirici doğal ilaçlar arasında olmaması düşünülemezdi. Toksinlerin atılması, sindirim sisteminin düzenli çalışması açısından su tüketimi oldukça önemlidir. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesi için günde en az 2 litre su içmeye özen göstermelisiniz.

Bağışıklığın güçlenmesi için gerekli bir diğer bağışıklık güçlendirici doğal ilaç ise vitaminlerdir. Özellikle mevsiminde tüketilen taze meyve ve sebzeler vücudunuzun yeterli vitamini almasını sağlar.

Bağışıklık güçlendirici doğal ilaçlar aşağıdaki gibidir:

  • Sarımsak
  • Zencefil
  • Turunçgiller
  • Ispanak
  • Nar
  • Kivi

Bu meyve-sebzeler ve daha fazlası bağışıklığı güçlendirme konusunda iyidir. Hatta her sabah yiyeceğiniz zencefil, limon ve bal karışımı ile vücut direnciniz artacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

Randevu Oluşturun

Son Yazılar

Bize Ulaşın

+90 216 545 45 55

error: İçerik Koruması